سفیر روسیه در لبنان با توضیح موضع مسکو درباره ناتو عربی و معامله قرن به هدف استقرار "سامانه اس 300" در سوریه اشاره کرد و گفت: آینده ای برای محور ضد مقاومت وجود ندارد. او همچنین موضوع مسمومیت سرگئی سکریبال و حمله سایبری توطئه آمریکا علیه روسیه دانست.

به گزارش مرور نیوز به نقل از النشره، الکساندر زاسپکین سفیر روسیه در لبنان با توضیح موضع مسکو درباره ناتو عربی و معامله قرن به هدف استقرار "سامانه اس 300" در سوریه اشاره کرد و گفت: آینده ای برای محور ضد مقاومت وجود ندارد. باید با دولت آمریکا گفت وگو شود اما موعد و زمان شروع آن به میزان جدیت دولت آمریکا برای گفت وگو بستگی دارد.

وی افزود: آمریکایی ها به جعل امور روی می آورند و علیه روسیه دست به اتهامات ساختگی می زنند و از همین رو تعامل با آنها دشوار است. اتهامات ضد روسیه در زمینه امور سایبری و موضوع مسمومیت سرگئی سکریبال جعلی است.

زاسپکین در ادامه بیان کرد: "سامانه اس ۳۰۰" برای افزایش توان دفاعی سوریه ضد هر متجاوزی است.

وی در ادامه گفت: سیاست ما عدم برخورد میان روسیه و اسرائیل در سوریه است.

زاسپکین درباره ناتو عربی نیز بیان کرد: شکل نهایی ائتلاف مشخص نیست. هدف اعلام شده ناتوی عربی ضد ایران به سبب آنچه حامی تروریسم توصیف می شود، خوانده شده که این از سوی روسیه مردود است.

سفیر روسیه در لبنان افزود: آینده ای برای هر ائتلاف ضد محور مقاومت وجود ندارد.

وی درباره معامله قرن نیز اعلام کرد: روسیه اطلاعی از توافق رسمی و مکتوب در آنچه معامله قرن خوانده می شود ندارد اما خطوط عریض درباره آنچه مطرح است، مردود است. من تصورم نمی کنم که اعراب این معامله را با وجود بسته های تشویقی اقتصادی بپذیرند.

زاسپکین تاکید کرد: پس از رهایی از تروریسم در منطقه به سراغ عملیات صلح خواهیم رفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز