روز گذشته 6 قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه رژیم اشغالگر قدس تصویب شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روسیا الیوم، جمعه 9 آذر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه هایی درباره فلسطین، سرزمین های اشغالی و یک قطعنامه را در مورد بلندی های جولان سوریه تصویب شد.

کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای مربوط به قدس که با ۱۴۸ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع به تصویب رسید، خواستار عدم به رسمیت شناختن هرگونه اقدام و تدابیر رژیم صهیونیستی در مورد این شهر مقدس شدند.

همچنین قطعنامه حقوق غیرقابل تصرف ملت فلسطین با ۱۰۰ رای موافق، ۱۲ رای مخالف و ۶۲ رای ممتنع تصویب شد.

قطعنامه حل مسئله فلسطین از راه‌ های مسالمت‌آمیز دیگر قطعنامه ای بود که با ۱۵۶ رای موافق، ۸ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع مورد تصویب قرار گرفت.

تصویب 6 قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل

قطعنامه مربوط به برنامه رسانه‌ای مسئله فلسطین در دبیرخانه مجمع عمومی سازمان ملل و قطعنامه مربوط به شعبه حقوق فلسطینیان در دبیرخانه مجمع دو قطعنامه دیگر نیز به ترتیب با ۱۵۶ رای موافق، ۸ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع و همچنین ۹۶ رای موافق، ۱۳ رای مخالف و ۶۴ رای ممتنع به تصویب رسید.

بلندی های جولان در حاکمیت سوریه

همچنین یک قطعنامه نیز در مورد بلندی‌های اشغالی جولان تصویب شد.

این قطعنامه که با ۹۹ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۶۶ رای ممتنع تصویب شد بر ضرورت عقب‌نشینی صد در صدی رژیم صهیونیستی از بلندی های جولان اشغالی و حاکمیت سوریه بر این منطقه به موجب قطعنامه‌های شورای امنیت تاکید کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز