مرکز پژوهشی قدس اعلام کرد از دسامبر 2017 زمانیکه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرده، 345 فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش مرور نیوز، مرکز پژوهشی «قدس» اعلام کرد از دسامبر 2017 زمانیکه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرده، 345 فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»  در بین شهدا 71 کودک، شش معلول و 20 نفر از اعضای مقاومت دیده می‌شوند، 43 نفر در نتیجه بمباران رژیم صهیونیستی و هفت اسیر در زندان‌های این رژیم به شهادت رسیده‌اند.

در ادامه این مرکز پژوهشی اعلام کرد؛ 50 نفر از کودکان به شهادت رسیده مربوط به راهپیمایی‌های بازگشت در مرز نوار غزه هستند که یکی از آنان ناشنوا و دیگری  جنینی در شکم مادرش بوده است.

مرکز قدس اعلام کرد، در مدت ذکر شده 9 زن به شهادت رسیده‌اند که 3 نفر آنها مربوط راهپیمایی بازگشت می شود؛ از جمله آنها امدادرسان شهید «رزان النجار» (21 ساله) است.

در این بازه زمانی، هفت اسیر نیز به شهادت رسیده‌اند و تعدادی اسرای جنبش «الاسیره» از سال 1967 تا کنون به 218 تن رسیده؛ که آخرین آنها «عبدالمجید شلالده» از الخلیل است.

بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی پیکرهای 22 شهید را همچنان نزد خود نگه داشته است.

راهپیمایی‌های بازگشت از 30 مارس در اعتراض به محاصره غزه و تصمیمات آمریکا علیه قدس آغاز شده و تا کنون بیش از 230 فلسطینی در آن به شهادت رسیده‌‌اند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز