رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نسبت به مرگ کودک مهاجر واکنش نشان داد.

به گزارش مرور نیوز، دونالد ترامپ در توییتی نوشت: هرگونه مرگ مهاجران غیرقانونی کاملا برعهده دموکرات‌ها و سیاست‌های مهاجرتی نفرت‌انگیز آنها است که به مردم اجازه می‌دهند یک پیاده‌روی طولانی را با فکر این‌که می‌توانند غیرقانونی وارد کشور ما شوند، انجام دهند. آنها نمی‌توانند به این هدف برسند و اگر که ما یک دیوار در مرز داشتیم آنها حتی نمی‌خواستند تلاش کنند.

این صحبت‌های ترامپ بعد از آن مطرح شد که چندی پیش یک پسربچه هشت ساله که از مهاجران غیرقانونی گوآتمالایی بود در روز عید کریسمس در یک بازداشتگاه سازمان امنیت مرزی و گمرک آمریکا در نیومکزیکو در فاصله ۹۰ مایلی شمال گذرگاه مرزی الپاسو در تگزاس جان باخت.

به دنبال مرگ این پسربچه یوآکین کاسترو نماینده مجلس نمایندگان آمریکا و رییس منتخب حوزه کنگره‌ای لاتین تبارها این پسربچه را با نام فیلیپ گمز آلونزو معرفی کرد و گزارش شد که روز دوشنبه گذشته بعد از آنکه یک مامور مرزبانی نشانه‌های بیماری در او مشاهده کرده او را به بیمارستان منتقل کرده‌اند.

این کودک برای ۹۰ دقیقه به منظور مراقبت در بیمارستان نگه داشته شده و بعد از ظهر روز ۲۲ دسامبر تنها با نسخه آموکسی سیلین و ایبوپروفن مرخص کرده‌اند. این بچه اواخر همان روز شروع به استفراغ کرده و دوباره به بیمارستان منتقل شده، اما چند ساعت بعد جان خود را از دست داده است.

این توییت اخیر ترامپ بعد از آن مطرح می‌شود که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان هنوز به مناقشه تعطیل شدن دولت آمریکا و اختلاف نسبت به بودجه ساخت دیوار در مرز با مکزیک ادامه می‌دهند.

به نظر می‌رسد که فعلا بن‌بست میان آنها بر سر بودجه درخواستی ترامپ برای دیوار در مرز تا سال جدید میلادی نیز ادامه خواهد یافت.

اوایل ماه جاری میلادی یک دختربچه هفت ساله که او هم از مهاجران غیرقانونی گوآتمالایی بود نیز در بازداشتگاه گشت مرزی آمریکا بعد از آنکه شروع به استفراغ کرده و مشکل تنفسی پیدا کرد، جان خود را از دست داد.

گزارش شد این دختر به جان ژاکلین کال ماکوئین به سبب ایست قلبی و تورم مغزی در بیمارستانی در تگزاس جان باخته است.

ترامپ در توییتر نوشت: هر دو کودک قبل از آنکه آنها را تحویل گشت مرزی شوند بسیار بیمار بودند.

او ادامه داد: پدر این دختربچه گفت که مرگ وی تقصیر آنها نبوده است چون او چند روز بود که به او آب نداده بود. ما برای گشت مرزی نیاز به دیوار داریم و این مساله همه چیز را پایان خواهد داد. آنها دارند به سختی کار می‌کنند اما اعتبار کمی به دست می‌آورند.

با این حال وکلای پدر دختربچه گزارش‌های منتسب به وزارت امنیت داخلی آمریکا تکذیب کردند که عنوان داشته ژاکلین چند روز بوده که در حین عبور از بیابان قبل از آنکه گشت مرزی او را به بازداشتگاه منتقل کنند آب و غذایی برای خوردن نداشته است.

در بیانیه این وکلا آمده است: پدر ژاکلین مراقب او بوده و از اطمینان حاصل کرده که او غذا و آب کافی داشته باشند و او از کمبود آب و غذا پیش از عبور از مرز جان خود را از دست نداده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز