شی جینپینگ، روابط بین دو کشور فراز و نشیب‌های زیادی داشته اما پیشرفت تاریخی در چهار دهه گذشته نیز به دست آمده است.

به گزارش مرور نیوز، چین و آمریکا اخیرا توافق کردند تا آتش بس ۹۰ روزه‌ای را در نبرد تجاری بین خود ایجاد کنند و راه را برای برگزاری مذاکرات به منظور از میان برداشتن این تنش هموار کرده‌اند.

شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین در پیامی خطاب به دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که روابط بین دو کشور فراز و نشیب‌های زیادی داشته اما پیشرفت تاریخی در چهار دهه گذشته نیز به دست آمده است.

وی ادامه داد، این روابط دو طرفه منافع زیادی برای مردم دو کشور نیز داشته و دو طرف در برقراری صلح،‌ ثبات و عظمت جهان کوشیده‌اند. تاریخ ثابت کرده که همکاری بین دو کشور بهترین گزینه است. روابط دو طرف در مرحله مهمی است.

رئیس جمهوری چین ادامه داد: من روابط دو کشور را بسیار مهم می‌دانم و امیدوارم که با ترامپ برای دستیابی به تجربه‌ای دیگر در ارتقای روابط آمریکا و چین همکاری داشته باشم و به اجماع نظر برسیم تا بتوانیم بیش از پیش همکاری داشته باشیم، چون این همکاری به نفع مردم دو کشور و جهان است.

ترامپ نیز در پیامی، رابطه دیپلماتیک ۴۰ ساله بین آمریکا و چین را به همتای چینی خود تبریک گفت و اعلام کرد اولویتش ترغیب همکاری و روابط سازنده بین دو کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز