مقامات افغان اعلام کردند که ولایت سرپل در شمال افغانستان هدف حمله گروهی طالبان قرار گرفت و دستکم ۲۰ نظامی کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

به گزارش مرور نیوز، منابع محلی تصریح کردند که این حمله شب گذشته صورت گرفت و تا صبح امروز ادامه داشت. بر اثر آن تعدادی از نظامیان افغانستان کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

در این درگیری‌ها خلیل خان فرمانده پلیس محلی همراه با چند نفر از سربازانش نیز کشته شده است.

ذبیح‌الله امانی سخنگوی والی سرپل حملات گروهی طالبان به مواضع نیروهای امنیتی در این ولایت را تائید کرده اما از ارائه جزئیات درباره آمار این حملات خودداری کرده است.

نوراحمد اسحاق زی رئیس بهداشت و درمان این ولایت گفت: تاکنون 20 کشته و 23 زخمی از شهرستان صیاد به بیمارستان مرکزی این ولایت منتقل شده است.

این در حالی است که مقامات افغان در ولایت سمنگان نیز افزایش فعالیت طالبان در این ولایت ابراز نگرانی کرده است.

محمدهاشم سروری معاون شورای ولایتی سمنگان اظهار داشت: طالبان به صورت گسترده در شهرستان‌ «دره صوف» و مناطق «خرم» فعالیت می‌کنند.

«صدیق عزیزی» سخنگوی والی سمنگان نیز افزایش فعالیت طالبان در این ولایت را تائید کرد و از تلاش دولت برای اجرای عملیات نظامی در این ولایت خبر داده است.

اخیرا حملات طالبان به نیروهای امنیتی افغان به صورت بی سابقه افزایش یافته است و افزایش تلفات نیروهای امنیتی افغان نیز نگرانی دولت افغانستان و سازمان ناتو را برانگیخته است.

شماری از کارشناسان معتقدند که طالبان با افزایش حملات به نیروهای امنیتی تلاش می‌کنند تا از موضع قدرت بیشتری در مذاکره با آمریکا و دولت افغانستان گفت‌وگو کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز