دولت آمریکا بار دیگر تحریم‌هایی را علیه مقامات ونزوئلایی اعمال کرده است.

به گزارش مرور نیوز، چند روز پیش از ادای سوگند رئیس جمهوری ونزوئلا برای یک دوره جدید، آمریکا در پی تشدید تحریم ها علیه این کشور است.  جان بولتون ، مشاور امنیت ملی آمریکا در توئیتی نوشت: اقدام امروز خزانه‌داری آمریکا یک گام قوی در اعمال تحریم‌ها و قطع مزایا برای حامیان مادورو است.

براساس گزارش وزارت خزانه داری آمریکا، ونزوئلایی‌های تحریم شده برای فروش دلارهای خود بالاتر از قیمت مصوب دولتی به بازار سیاه مراجعه کرده‌اند.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، این مبلغ که بیش از ۲.۴ میلیارد دلار است به دست مقام‌های ونزوئلایی رسیده که آن را در بانک‌های آمریکایی و اروپایی سرمایه گذاری کرده‌اند. استیون منوچن، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدامات ما علیه این شبکه تبادل ارز فاسد نشان دهنده یک اقدام ناامیدکننده از سوی نزدیکان رژیم ونزوئلاست که از این مبالغ و اوضاع نابسامان در این کشور آمریکای لاتین به نفع خود استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: آمریکا همچنان به دنبال مسؤول دانستن این افراد در افول اقتصادی ونزوئلاست و به استفاده از ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی برای حمایت از اقدامات و تلاش‌های مردم این کشور برای احیای دموکراسی ادامه می‌دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا تمامی املاک و دارایی‌های ونزوئلایی‌های تحریم شده در آمریکا را مسدود کرده و مجازات‌هایی را برای کسانی که در نقل و انتقالات مالی با آنها دخیل هستند، در نظر گرفته است.

در همین حال، معاون نیکلاس مادورو این تحریم‌ها را تقبیح کرده و گفته که تنها کاری که آمریکا می‌تواند انجام دهد، اعمال تحریم است و این اقدامات خودسرانه است.

وی ادامه داد: اینها یکجانبه هستند چون از سوی دولت سوء استفاده شده و غیرمشروع هستند و وجاهت قانونی ندارند.

وزارت خزانه داری آمریکا مالک شبکه تلویزیونی "گلوبوویژن" به نام "رائول گورین بلیساریو" را به اتهام اختلاس بیش از یک میلیارد دلار در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است. شخص دیگر، کلودیا پاتریشیا دیاز گوین است که از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳،  خزانه دار ملی ونزوئلا بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز