قانونگذاران انگلیسی به طرح نخست وزیر انگلیس رای منفی دادند.

به گزارش مرور نیوز، در رای گیری در پارلمان انگلیس در مورد طرح ترزا مِی ، ۳۳۰ رای موافق در مقابل ۲۹۶ رای مخالف ارائه شد. اصلاحیه در زمینه قوانین اجرای بودجه سال گذشته میلادی بیان می‌دارد که اختیارات اصلاح قوانین مالیاتی به منظور کارکرد داشتن‌شان بعد از بریگزیت تنها در صورتی می‌توانند استفاده شوند که توافقی مورد قبول قرار گرفته باشد، یا بریگزیت کنسل شده باشد، یا اینکه دولت برای اجرای خروج بدون توافق به موافقت پارلمان دست یافته باشد.

این شکست نشان دهنده جایگاه ضعیف ترزا می، نخست وزیر انگلیس به عنوان رهبر دولت اقلیت، یک حزب دچار چند دستگی و یک پارلمان منتقد به سیاست‌هایش است. این‌ در حالی است که چند روز دیگر او قرار است شاهد یک رای گیری مهم نسبت به تصویب توافق بریگزیتی باشد که چندی پیش در مذاکراتش با اتحادیه حاصل کرد.

در همین راستا جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر گفت‌: این رای گیری گام مهم به منظور جلوگیری از یک بریگزیت بدون توافق است و نشان می‌دهد که هیچ اکثریتی در پارلمان، کابینه و یا کشور وجود ندارد که از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا حمایت کند.

دولت انگلیس در ‌عین ‌حال اهمیت این شکست را کم دانست. سخنگوی این دولت اظهار کرد: اصلاحیه مذکور در پارلمان این حقیقت را که بریتانیا در ۲۹ مارس اتحادیه اروپا را ترک می‌کند، تغییر نداده و جلوی اخذ مالیات از سوی دولت را نخواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ما با پارلمان همکاری خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم نظام دریافت مالیات به خوبی در تمامی سناریوهای مربوط به بریگزیت کار کرد داشته باشد.

در حالی که کمتر از سه ماه به خروج بریتانیا باقی‌ مانده است، نخست وزیر انگلیس کار سختی در به تصویب رساندن توافق "بریگزیت" توسط خود دارد.

سناریوی بدون توافق خروج به صورت پیش فرض در صورتی که توافق ترزا می رد شود، اعمال خواهد شد که متعاقب آن می‌تواند باعث اخلال در تامین کالا، دارو و فعالیت بنادر شود.

برخی از حامیان بریگزیت می‌گویند، خروج بدون توافق تنها راه خروج واقعی از این بلوک است. اکثریت قانونگذاران با سیاست انگلیس درباره بریگزیت بدون توافق مخالف بوده و اکنون نیز اهمیت سیاسی خود را نشان داده و قول دادند که کار را برای دولت به منظور خروج بدون توافق دشوار سازند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز