اردوغان در اظهاراتی اعلام کرد: یگان‌های مدافع خلق و سازمان وابسته به فتح‌الله گولن و داعش برای کشورهایی که از آنها حمایت می‌کردند در نهایت به یک مشکل تبدیل خواهند شد.

به گزارش مرور نیوز، رئیس جمهوری ترکیه گفت: این روزها روزهای خوب آنهاست و گروه های تروریستی که امروز تغذیه می‌شوند و تسلیحاتی را دریافت می‌کنند در نهایت دچار مشکل خواهند شد. اردوغان اضافه کرد: گروه‌های تروریستی روش‌هایی شبیه مافیا از جمله تجارت مواد مخدر، قاچاق انسان را استفاده می‌کنند و کابوسی برای کشورهایی تبدیل خواهند شد که از آنها حمایت می‌کردند.

رئیس جمهوری ترکیه در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به انتخابات محلی پیش رو در ترکیه که قرار است در سی و یکم ماه مارس در سراسر ترکیه برگزار شود، گفت: یک میلیون رای دهنده جدید برای اولین بار به پای صندوق‌های رای خواهند رفت و در پایان اظهاراتش کاندیداهای شهرداری ۱۲ منطقه و استان‌های مختلف حزب عدالت و توسعه را معرفی کرد.

انتظار می‌رود حزب عدالت و توسعه و حزب ناسیونالیست جنبش ملی گرای ترکیه از کاندیداهای یکدیگر بعضا حمایت کنند.

در مقابل دو حزب اپوزیسیون مردم جمهوری خواه و حزب خوب انتظار می‌رود رویکرد مشابهی را در انتخابات پیش رو اتخاذ کنند.

حزب عدالت و توسعه  محمد اوزهاسکی وزیر پیشین محیط زیست ترکیه را به عنوان کاندیدای حزب حاکم برای شهرداری آنکارا در انتخابات پیش رو اعلام کرد. همچنین بنعالی ییلدیریم رئیس کنونی پارلمان ترکیه و نخست وزیر پیشین نیز به عنوان کاندیدای حزب حاکم برای شهرداری استانبول معرفی شده است. حزب مردم جمهوری خواه نیز اکرم امام‌اوغلو را برای شهرداری استانبول و منصور یاواش را برای شهرداری آنکارا کاندیدا کرده است.انتخابات محلی ترکیه هر پنج سال برای انتخاب شهرداری‌ها در سراسر ترکیه برگزار می‌شود.

آخرین انتخابات محلی در سی‌ام ماه مارس ۲۰۱۴ برگزار شد که در آن انتخابات حزب عدالت توسعه توانست ۴۵.۵ درصد از آرا را به دست آورد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز