نخست وزیر عراق با معاون عملیاتی دبیرکل ناتو دیدار کرد.

به گزارش مرور نیوز، عادل عبدالمهدی با جان مانزا، معاون عملیاتی دبیرکل ناتو و هیئت همراه وی دیدار کرد. در این دیدار قرار بر آن شد که ناتو ماموریت آموزش نیروهای عراقی را گسترش و به آنها مشاوره دهد. این موضوع به درخواست آمریکا صورت گرفته است. دو طرف در این دیدار درباره ماهیت، تعداد و کشورهای عضو این ائتلاف و اینکه کمک به عراق باید متناسب با شرایط محلی و منطقه‌ای باشد نیز بحث و تبادل نظر کردند.

در همین راستا عبدالمهدی اظهار کرد: نیروهای عراقی مهارت بالایی را از جنگ علیه داعش کسب کرده‌اند و قادر به حفاظت از کشور و گسترش امنیت داخلی هستند.

وی با اشاره به حمایت کشورهای عضو ناتو از عراق برای مقابله با عوامل تروریستی، خواستار تحکیم روابط کشورش با هیئت و کشورهای عضو ناتو شد.

در مقابل، مینزا نیز گفت: مأموریت ناتو در عراق شامل آموزش نیروهای عراق و تربیت مربیان می‌شود. ما آماده‌ فراهم کردن خواسته‌های نیروهای عراقی و تقویت همکاری خود با آنها هستیم.

طبق بیانیه دولت عراق، قرار است که نیروهای ناتو آموزش نیروهای عراقی و مشورت به آنها را بر عهده بگیرند. ازجمله ماموریت‌های نیروهای ناتو مشاوره به نیروهای عراقی در جریان خنثی سازی بمب هایی است که از داعش به جا مانده و منفجر نشده‌اند. طبق توافق صورت گرفته، این نیروها به مأموریت‌های جنگی اعزام نخواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز