نخست‌وزیر بریتانیا می‌گوید کماکان مصمم است که کشورش در تاریخ تعیین شده از اتحادیه اروپا خارج شود و تأخیری در این امر رخ نخواهد داد.

به گزارش مرور نیوز، ترزا می در مقاله‌ای که در روزنامه ساندی تلگراف منتشر کرد، نوشته است که او با مأموریتی تازه، ایده‌هایی جدید و عزمی راسخ برای مذاکرات، به بروکسل باز می‌گردد. یکی از اختلافات اصلی میان بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر بریگزیت، چگونگی مدیریت مرزهای زمینی بریتانیا با ایرلند است. بریتانیا می‌گوید که به دلایل سیاسی با ایجاد مرز فیزیکی در این منطقه مخالف است.

در توافق فعلی آمده که برای جلوگیری از ایجاد مرز بین ایرلند شمالی که بخشی از بریتانیا محسوب می‌شود و جمهوری ایرلند، به شکل موقت، بریتانیا در اتحادیه گمرکی اروپا باقی می‌ماند و اجازه نخواهد داشت تا با کشورهای دیگر، قرارداد تجارت آزاد امضا کند.

بر اساس این توافق، این وضعیت تا زمان رسیدن به یک پیمان تجاری جامع با اتحادیه اروپا ادامه خواهد داشت. این ابتکار عمل با مخالفت گروهی روبه‌رو است که هوادار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند.

درخواست‌ها برای یافتن یک راه حل جایگزین، روز سه‌شنبه هفته گذشته با رأی مثبت نمایندگان پارلمان بریتانیا روبه‌رو شد که پیشتر با رأی خود، توافق دولت کشورشان را برای خروج از اتحادیه اروپا رد کردند. می نوشته است که یک راه‌حل جایگزین به معنای زیر پا گذاشتن پیمان صلح سال ۹۸ نیست.

می، تاکید کرده که زمان خروج کشورش از اتحادیه اروپا تغییری نخواهد کرد و او مأموریت بریگزیت را سر وقت انجام خواهد داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز