معترضان سودانی به منظور محکومیت بازداشت زنان در جریان تظاهرات این کشور در ام درمان تظاهرات کردند.

به گزارش مرور نیوز، مردم به دعوت اتحادیه مشاغل سودان و به منظور حمایت از زنان و مردان بازداشت شده در جریان تظاهرات سودان  در شهر ام درمان تظاهرات کرده و بار دیگر خواستار برکناری عمر البشیر شدند. این تظاهرات در نزدیکی زندان زنان برگزار شد که طبق گفته مخالفین دولت سودان صدها دختر و زن به دلیل مشارکت در تظاهرات در این مکان بازداشت شده‌اند.

زنان شرکت کننده در این تظاهرات با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آنها شعارهای انقلابی نوشته شده بود، شعارهایی را مبنی بر تغییر دولت این کشور سر دادند.

طبق این گزارش، نیروهای امنیتی با محاصره معترضان که بیشتر آنها زن بودند مسیر منتهی به این زندان را مسدود کردند و معترضان نیز مجبور به تغییر مسیر تظاهرات شدند.

گروه دیگری نیز از معترضان نیز در خیابان الدکاترة تظاهرات کردند و با پیوستن به تظاهرات مذکور در اطراف زندان زنان در ام درمان شعارهایی را علیه دولت این کشور سر دادند و نیروهای امنیتی نیز به منظور متفرق کردن معترضان به سمت آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

در همین راستا، منابع آگاه اعلام کردند که مقامات سودان پس از محاصره معترضان چند تن از این افراد را بازداشت کردند.

این منابع افزودند که "درة قمبو"، یک روزنامه‌نگار سودانی که در حال پوشش تظاهرات مردمی سودان بود به مکان نامعلومی منتقل شده است.

منابع مذکور تعداد بازداشت شدگان تظاهرات روز گذشته سودان را بیش از ۳۰ تن تخمین زدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز