دونالد ترامپ تاکید دارد که وی از منابع دیگر ۲۰ برابر مبلغ اختصاص داده شده را برای هزینه امنیت مرزی تامین می‌کند.

به گزارش مرور نیوز، جزئیات این مصالحه مذاکره شده توسط قانون‌گذاران دموکرات و جمهوریخواه در آستانه ضرب‌الاجل ۱۵ فوریه هنوز به صورت عمومی منتشر نشده اما اطلاعات درج شده به رسانه‌ها حاکی از آن است که دموکرات‌ها تنها ۱.۳۷۵ میلیارد دلار برای ساخت دیوار مرزی مکزیک پیشنهاد داده‌اند و صریحاً مانع ساخت یک دیوار کامل و قطعی شده‌اند. پس از آنکه ریچارد شلبی سناتور جمهوری‌خواه از ایالت آلاباما که ریاست کمیته تخصیص بودجه سنا را برعهده دارد، ترامپ را از جزئیات این توافق مطلع ساخت، وی روز سه‌شنبه در توییتی نوشت: همان‌طور که صحبت کرده‌ایم این دیوار ساخته خواهد شد.

ترامپ افزود: بین این توافق و پول‌های هنگفت از منابع دیگر، دولت نزدیک به ۲۳ میلیارد دلار را برای امنیت مرزی اختصاص خواهد داد که برای این دیوار مرزی و دیگر تدابیر امنیتی و بهسازی با هدف توقف عبورهای غیرقانونی کافی خواهد بود.

ترامپ اوایل روز سه‌شنبه در جریان مصاحبه با خبرنگاران در کاخ سفید گفت: ما یک دیوار بزرگ، زیبا و مستحکم خواهیم ساخت. من هرگز درباره ساخت‌وساز شوخی نمی‌کنم. من عاشق ساخت‌وساز هستم و به خوبی می‌دانم که چطور این کار را با یک قیمت مناسب انجام دهم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز