ائتلاف بین‌المللی ضد داعش یک مسجد را به بهانه آن که داعش از آن به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل بر شرق سوریه استفاده می‌کند بمباران کرد.

به گزارش مرور نیوز، ائتلاف ضد داعش در بیانیه‌ای اعلام کرد، حمله به شهرک الباغوز را برای حمایت از نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری کردها آغاز کرده و مسجدی را به دلیل استفاده گروه تروریستی داعش از آن برای آغاز حملات و تهیه خودروهای بمب‌گذاری شده بمباران کرده است. در این بیانه به نقل از معاون فرمانده ائتلاف آمده است، این مسجد زمانی که داعش آن را به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل برگزید، جایگاه خود را از دست داد.

صدها تن از نیروهای داعش در شهرک الباغوز و مناطق مجاور آن پناه گرفته‌اند تا جایی که نیروهای سوریه دموکراتیک از روز شنبه حملات اخیر خود را برای بیرون راندن نیروهای این گروه تروریستی از منطقه پس از گذشت چند ماه از درگیری‌ها آغاز کرده‌اند.

پیشتر رسانه‌های رسمی سوریه از کشته و زخمی شدن حدود ۷۰ تن در حملات ائتلاف به اطراف الباغوز خبر دادند که یک مجتمع مسکونی مشتمل بر صدها تن نیروی موجود در آن را مورد هدف قرار داده بود.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد، هفت کودک و هشت زن در حمله هوایی نزدیک الباغوز در روز دوشنبه کشته شدند. اما یکسان بودن این گزارش با گزارش رسانه‌های این کشور هنوز معلوم نیست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز