در اعتراضات الجزایر ۱۹۵ تن بازداشت شده و در درگیری‌های پلیس با معترضان ۱۱۲ تن از ماموران پلیس زخمی شدند.

به گزارش مرور نیوز، جمعی از اعضای جبهه آزادی بخش ملی الجزایر ، در بیانیه‌ای استعفای خود از این حزب و حمایتشان از اعتراضات در الجزایر را اعلام کردند.در بیانیه این گروه آمده است: به افکار عمومی و تمامی مبارزان حزب جبهه آزادی بخش ملی استعفای جمعی خودمان از حزب را اعلام می‌کنیم و موضع گیری سابقمان در حمایت از جنبش مردمی و اعتراضات در الجزایر را یادآور می‌شویم. این اتفاق همزمان با آن بود که هزاران معترض در پایتخت الجزایر در اعتراض به کاندیداتوری عبدالعزیز بوتفلیقه ، رئیس جمهوری الجزایر برای پنجمین دوره متوالی دست به اعتراض زدند. رسانه‌های داخلی الجزایر تعداد شرکت‌کنندگان در اعتراضات را نزدیک به یک میلیون تن اعلام کردند.

تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی تغییر حاکمیت و اجرای اصلاحات سیاسی در این کشور را خواستار شدند.

مسؤولان این کشور اعلام کردند، در اعتراضات گسترده ۱۹۵ تن بازداشت شده و در درگیری‌های پلیس با معترضان ۱۱۲ تن از ماموران پلیس زخمی شدند.

مدیریت کل امنیت ملی الجزیره در بیانیه‌ای، اعلام کرد، نیروهای پلیس در اعتراضات روز جمعه ۱۹۵ تن را برای تحقیقات بازداشت کردند.

به گزارش این مرکز، ۱۱۲ تن از نیروهای پلیس که در درگیری‌ها با معترضان زخمی شدند در حال‌ مداوا در بیمارستان هستند.

در این راستا فرماندهی ارتش الجزایر در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش و مردم در کنار یکدیگر قرار داشته و رویکرد یکپارچه‌ای نسبت به آینده الجزایر دارند.

در بیانیه ارتش الجزایر آمده است: دستاوردهای ما در زمینه‌های مختلف و حمایت بدون قید و شرطمان از مردم در طول بحران‌ها و چالش‌ها نشان دهنده این همبستگی است، زیرا هر دو طرف (مردم و ارتش) به یک کشور تعلق دارند که جایگزینی نداشته و نیروهای مسلح آن تعهد داده‌اند که از این کشور دفاع کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز