کریستین نیلسن، وزیر امنیت داخلی آمریکا از سمت خود کناره گیری کرد و کوین مک الینان به صورت موقت جایگزین او شد .

به گزارش مرور نیوز، اعلام کناره‌گیری کریستین نیلسن ، وزیر امنیت داخلی آمریکا که در توییتی از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صورت گرفت، دو روز بعد از آن اتفاق می‌افتد که ترامپ کاندیدایش برای تصدی رهبری سازمان موسوم به سازمان اعمال قوانین مهاجرتی و گمرکی را تنها به دلیل گفتن این که خواهان در پیش گرفتن رویکردی سرسختانه‌تر است، کنار گذاشت.

این تحولات نشان می‌دهند که ترامپ به دنبال ایجاد تغییراتی درتیمش به سبب ناخرسندی از مشکلات مربوط به مهاجران از جمله افزایش عبور خانواده‌های مهاجران غیر قانونی از مرز جنوبی آمریکا است.

ترامپ در توییتش عنوان کرد، کوین مک الینان ، کمیسیونر حفاظت از مرز و گمرک آمریکا به طور موقت رهبری وزارت امنیت داخلی را تا زمان انتصاب یک گزینه دائمی برای رهبری این وزارتخانه به عهده خواهد داشت.

نیلسن در  نامه استعفایش نوشت، به این نتیجه رسیده که اکنون زمان درست برای کناره‌گیری‌اش از این وزارتخانه فرا رسیده است.

او خاطر نشان کرد: من امیدوار هستم که وزیر بعدی از حمایت کنگره و دادگاه‌ها به منظور اصلاح قوانین مانع در برابر تأمین کامل امنیت مرزهای آمریکا که در عین حال باعث اختلاف در گفتمان کشور ما شده‌اند، برخوردار باشد.

رئیس جمهوری آمریکا از نیلسن به خاطر خدماتش تشکر کرد و گفت، اطمینان دارد که کوین مک الینان در این سمت عالی کارش را انجام خواهد داد. با این حال ترامپ به این که چه چیزی باعث کناره‌گیری نیلسن شده اشاره نکرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز