وزیر خارجه روسیه در جلسه عمومی شورای هماهنگی تجاری روسیه و کشورهای عربی اظهار کرد: افزایش همکاری‌های دوجانبه و چند جانبه با کشورهای عربی از اولویت‌های اصلی سیاست خارجی روسیه است.

به گزارش مرور نیوز، لاوروف گفت: ما در فعال‌سازی انجمن همکاری روسیه و کشورهای عربی که نشست بعدی آن ۱۶ فوریه جاری در سطح وزرای خارجه روسیه و اتحادیه عرب در مسکو برگزار خواهد شد، نقش مهمی ایفا می‌کنیم.

سامی بن عبدالله العبیدی ، رئیس اتاق بازرگانی عربستان در دوازدهمین نشست شورای شورای بازرگانی روسیه عربی در مسکو نیز گفت: روسیه و عربستان باید تبادل اطلاعات با یکدیگر را برای کشف فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تقویت همکاری افزایش دهند.

وی افزود: باید بگویم روابط ما با روسیه متاسفانه در سطح مطلوبی نیست ما خواهان افزایش این روباط هستیم اما مشکل در کمبود اطلاعات درباره مکانیزم مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در روسیه است. شوریا بازرگانی اعراب - روسیه و شوراهای دوجانبه تجاری باید در این رابطه فعالتر باشند. 

مسکو از هشتم تا دهم آوریل جاری میزبان دور جدید نشست‌های شورای هماهنگی تجاری روسیه و کشورهای عربی و نیز چهارمین دور نمایشگاه اکسپوی عربی پس از شش سال توقف آن است. در این دوره ۲۲ کشور عربی و ۸۵ اقلیم و منطقه روسیه به همراه نمایندگانی از دولت روسیه و مناطق ویژه اقتصادی حضور دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز