دولت آمریکا اعلام کرد، تحریم‌های بیشتری را علیه شرکت‌های کشتیرانی که نفت ونزوئلا را انتقال می‌دهند اعمال کرده است .

به گزارش مرور نیوز، به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا ، برخی از این کشتی‌ها نفت ونزوئلا را به کوبا منتقل کردند. وزارت خزانه‌داری آمریکا نام این شرکت‌ها را اعلام کرده که شامل سه شرکت مستقر در لیبریا از جمله شرکتهای Jennifer Navigation Ltd، Lima Shipping Corp و Large Range Ltd و همچنین یک شرکت مستقر در ایتالیا به نام شرکت PB Tankers S.P.A هستند.

همچنین وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود اعلام کرد، یک کشتی تانکر نفت را از هر یک از شرکت‌های مستقر در لیبریا و شش کشتی متعلق به شرکت ایتالیایی را تحریم کرده است.

وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای ادعا کرد: بخش نفت ونزوئلا همچنان یک شریان حیاتی برای حکومت نامشروع نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا محسوب می‌شود.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه این ادعاهایش گفت: ما به هدف قراردادن شرکت‌هایی که نفت ونزوئلا را به کوبا حمل و نقل می‌کنند و در حین غارت منابع طبیعی ونزوئلا به دست مادورو از این مساله نفع می‌برند ادامه می‌دهیم. نفت ونزوئلا متعلق به مردم این کشور بوده و نباید به عنوان یک ابزار چانه‌زنی در راستای تقویت دیکتاتورها و تداوم سرکوب‌گری مورد استفاده قرار بگیرد.

براساس تحریم‌های اعلام شده، معامله شهروندان آمریکایی با این شرکت‌ها ممنوع اعلام شده و منافع مالی این شرکت‌ها در آمریکا بلوکه می‌شود.

یک هفته پیش نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا اقدام به تحریم ۳۴ کشتی متعلق به شرکت‌ نفت دولتی ونزوئلا PDVSA و همچنین در ماه های مارس و فوریه نیز اقدام به تحریم دو شرکت و یک کشتی دیگر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز