سرگئی لاوروف گفت : آمریکا و روسیه گفت‌وگوهای خود در حوزه مبارزه با تروریسم را از سر گرفته اند .

به گزارش مرور نیوز، وزیر امور خارجه روسیه گفت: ما با آمریکایی ها در حوزه‌هایی که منافعمان با یکدیگر تلاقی دارد، همکاری می‌کنیم. گفت‌وگوی دو کشور در حوزه مبارزه با تروریسم بعد از تذاکرات فراوانی که ما فرستادیم شروع مجددی داشته است.

وی تصریح کرد: مکانیسم رفع تعارضات بین نظامیان دو کشور در سوریه به شکلی کاملا ثمربخش و کارآمد فعال است. همچنین گفت‌وگوهایی در خصوص راه حل سیاسی سوریه وجود داشته و ارتباطات میان ما به ابتکار آمریکا در مورد افغانستان و شبه جزیره کره ادامه داشته و البته ما در حوزه فضا نیز با یکدیگر همکاری داریم.

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه عنوان کرد، فروپاشی معاهده ممنوعیت موشکهای هسته‌ای میانبرد (INF) مساله تمدید یک معاهده کاهش تسلیحات دیگر دو کشور موسوم به معاهده "استارت جدید" را تحت‌الشعاع قرار داده است.

لاوروف در ادامه سخنرانی‌اش در نشست شورای سیاستگذاری دفاعی و خارجی روسیه اظهار کرد: مقام های واشنگتن در حال رفتن به سمت برچیدن توافقات کنترل تسلیحات هستند. بعد از فروپاشی معاهده دفاع موشکی INF، یک توافق مربوط به موشکهای میانبرد و کوتاهبرد در نوبت بعدی قرار دارد.  بعد از این هم نمیتوان ایجاد مشکلاتی بر سر راه تمدید توافق مربوط به سلاحهای تهاجمی راهبردی را منتفی دانست.

وزیر خارجه روسیه در ادامه تاکید کرد: اساسا با ارزیابی اقدامات واشنگتن در این حوزه می توان نتیجه گرفت که حامیان به راه انداختن یک رقابت تسلیحاتی جدید دست بالا را پیدا کرده اند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تا کنون چند بار به این فرآیندها واکنش نشان داده است و من تمایل دارم مجددا تاکید کنم که هرگز روسیه وارد این مانور پرهزینه نمی شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز