معترضان آلبانی در پایتخت این کشور با درخواست استعفای دولت سوسیالیست و برگزاری انتخابات زودهنگام، به خیابان‌ها آمدند .

به گزارش مرور نیوز، برخی معترضان تلاش کردند که وارد ساختمان پارلمان شوند اما پلیس با استفاده از گاز اشک آور و همچنین آب پرفشار مانع ورود آنها شد. هزاران نفر از حامیان اپوزیسیون آلبانی‌ در شهر تیرانا، پایتخت این کشور، اعتراضات ضد دولتی برگزار کرده، شعار سرداده و مواد آتش‌زا و ترقه به سوی پلیس پرت کردند.

همچنین معترضان توانستند موانعی را که پلیس برای جلوگیری از حرکت آنها به سمت ساختمان دولت گذاشته بود بشکنند اما وارد این ساختمان نشدند.

معترضان شعارهایی علیه نخست وزیر سر دادند. مخالفان دولت بیش از دو ساعت در مقابل ساختمان پارلمان تظاهرات کرده و اجسام سنگین و ترقه به سمت نیروهای پلیس پرت کردند. همچنین یک خودروی پارک شده در نزدیکی محل تظاهرات آتش گرفت. پلیس از معترضان خواست که آرامش خود را حفظ کرده و برای متفرق کردن آنها از گاز اشک آور استفاده کرد.

وزیر کشور آلبانی با محکوم کردن حملات علیه پلیس اعلام کرد که پنج نیروی پلیس زخمی شده‌اند. از سوی دیگر برخی از معترضان و خبرنگاران به خاطر گاز اشک آور دچار آسیب شدند.

حزب دموکراتیک راست میانه که سرپرستی اپوزیسیون آلبانی را برعهده دارد، نخست وزیر را به فساد و ارتباط با جرایم سازمان یافته متهم کرده اما بارها دولت این اتهامات را رد کرده است.

در مقابل ادی راما، نخست وزیر آلبانی این خشونت‌ها را محکوم کرد و گفت: احزاب اپوزیسیون در مسیری قرار گرفته‌اند که تنها با این اقدامات خود را نابود می‌کنند. این تظاهرات در حالی انجام می‌گیرد که آلبانی امیدوار است اواخر امسال مذاکرات پیوستن به اتحادیه اروپا را با این بلوک آغاز کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز