جمعیت شاغلین سودان که هدایت اعتراضات در سودان را برعهده دارد، با اعلام اینکه تلاش‌هایی برای متفرق کردن تحصن مقابل مقر فرماندهی کل ارتش این کشور انجام گرفته، از مردم سودان خواست به جرگه تحصن‌کنندگان بپیوندند.

به گزارش مرور نیوز، نیروهای ارتش سودان با بیش از ۲۰ خودروی نظامی و زرهی به برداشتن موانعی اقدام کردند که تحصن کنندگان برای محافظت از هرگونه حمله به محل برگزاری تحصن در مقر فرماندهی کل نیروهای مسلح آنها را ایجاد کرده بودند.

شاهدان عینی می‌گویند، دها سرباز شروع به برداشتن موانع بتنی و سیمانی کرده و از کمیته‌های تفتیش خواستند عقب‌نشینی کنند اما اعتصاب‌کنندگان این مساله را رد و با بستن کمربند امنیتی در برابر نیروهای نظامی ایستادند. به گفته شاهدان عینی آنها شعارهای "آزادی، صلح و عدالت ... انقلاب انتخاب مردم است" سر دادند.

سخنگوی شورای نظامی انتقالی در نشست خبری برای عادی شدن اوضاع، خواستار برداشته شدن این موانع شده و تاکید کرده، ارتش با زور تحصن را متفرق نخواهد کرد بلکه به حفاظت از آن اقدام خواهد کرد.

تحصن در مقابل مقر فرماندهی ارتش سودان از حدود ۱۰ روز پیش حتی پس از برکناری رئیس جمهوری سودان و وزیر دفاع از ریاست شورای نظامی ادامه داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز