سرویس بین الملل- وزیر امورخارجه روسیه ضمن انتقاد از کشورهای غربی گفت: سیاست کشورهای غربی در قبال موصل و حلب دوگانه است.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از رسانه های روسیه، سرگئی لاوروف افزود: کشورهای غربی در مساله مبارزه با تروریسم در موصل و حلب برخورد دوگانه دارند و اهداف سودجویانه خود را دنبال می کنند.

وزیر خارجه روسیه در جمع خبرنگاران به عنوان نمونه ای از برخورد دوگانه غرب در این مسائل گفت: شورای امنیت سازمان ملل اخیرا بیانیه ای صادر کرده و اعمال تروریستی داعش در شهر موصل عراق را که از ساکنان این شهر به عنوان سپر انسانی استفاده می کند، محکوم کرد.

پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه به نقل از سخنان لاوروف نوشت: روسیه توجه اعضای شورای امنیت را به وضعیت مشابه در نواحی شرقی حلب، جلب کرد که در آن بجای داعش گروه جبهه النصره فعالیت و گروه های معارض مسلح واقع در این بخش از شهر را فرماندهی می کند. 

لاوروف افزود: آنها نیز به همین گونه اجازه نمی دهند، ساکنان نواحی شرقی حلب از شهر و از طریق راهروهای انسانی تعیین شده از سوی دولت سوریه با حمایت طرف روسی خارج شوند و از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

وی گفت: شرکای غربی در این وضعیت برای بلند کردن صدای اعتراض خود به چنین عمل ضدانسانی شتاب نمی کنند که چنین تصور به وجود می آورد غرب با داعش تا حدودی مبارزه می کند، اما همانند سابق از جبهه النصره جانبداری می کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز