سرویس بین الملل- ارتش ترکیه اعلام کرد که در عملیات سپر فرات برای پاکسازی خط مرزی این کشور با سوریه 960 کیلومتر از مناطق مرزی پاکسازی شده است.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرورنیوز، ستاد فرماندهی ارتش ترکیه اعلام کرد که در چهلمین روز عملیات برون مرزی ارتش این کشور در مناطق مرزی با سوریه 960 کیلومترمربع از نوار مرزی را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کرده است.

در این اطلاعیه با اشاره به آزاد سازی 960 کیلومتر مربع از مناطق مرزی عنوان شده است که جنگنده های ترکیه نیز در تازه ترین حملات خود هفت هدف از پیش تعیین شده که متعلق به عناصر تروریستی داعش بوده را از بین برده اند.

فکری ایشیک وزیر دفاع ترکیه نیز در یک برنامه زنده تلویزیونی با تاکید بر عزم کشورش برای مبارزه با تروریسم گفت هدف کشورش پاکسازی مناطق مرزی خود از لوث وجود تروریست ها و مرتفع کردن تهدیدات امنیتی است.

وی با اشاره به تمدید مجوز دولت توسط پارلمان ترکیه جهت ادامه عملیات های مرزی داخل خاک کشورهای همسایه افزود ترکیه اجازه شکل گیری کریدور ترور در مرزهای مشترک خود با عراق و سوریه را نخواهد داد.

ایشیک با اشاره به احداث دیوار مرزی به طول 911 کیلومتر در مرز سوریه تا پایان بهار آینده اظهار داشت تاکنون حدود 200 کیلومتر از این دیوار ساخته شده است که هدف از احداث آن کاهش عبور و مرور غیرمجاز، کاهش قاچاق و مبارزه با تروریسم است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز