وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد، معاون وزیر امور خارجه ایران در دیدار با وزیر خارجه قطر اعلام کرد، ایران آماده مذاکره با کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس درخصوص ثبات و امنیت منطقه است.

به گزارش مرور نیوز، وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد : عباس عراقچی  در دیدار با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی  آمادگی کشورش را برای مذاکره با کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس درخصوص ثبات و امنیت منطقه مورد تأکید قرار داد.

عراقچی، روز گذشته در آخرین مقصد سفر منطقه‌ای خود وارد دوحه شد. طبق این بیانیه، «بررسی تحولات اوضاع در منطقه از محورهای این دیدار بود. طرفین نگرانی‌شان را از تنش‌ها و مشکلات موجود در منطقه اعلام و بر اهمیت گفت‌وگو برای حل این مشکلات تأکید کردند».

معاون وزیر خارجه ایران ، که پیش از این به عمان و کویت سفر و با مقامات این کشور دیدار کرده بود، اعلام کرد که اولویت ایران گفت‌وگو با کشورهای منطقه است که می‌تواند مسیر اعتمادسازی و تعامل سازنده میان کشورهای همسایه در خلیج‌فارس را از طریق سازو کارهایی مانند امضای پیمان عدم تجاوز و تشکیل مجمع گفت‌وگوهای منطقه در خلیج‌فارس هموار کند.

این دیپلمات ارشد ایرانی تأکید کرد که برقراری ثبات و امنیت در منطقه زمانی محقق می‌شو که منافع ملی و اقتصادی تمامی کشورهای آن تضمین شود.

طبق این بیانیه، عراقچی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره نقش خود را در تامین امنیت منطقه ایفا کرده است اما آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهایی که با آنها همراهی می‌کنند باید مسئولیت تبعات تنش‌آفرینی‌های خود را بپذیرند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز