جانشین وزیر دفاع آمریکا گفت: حضور نظامی ما در خلیج فارس مانع از حمله‌ علیه شهروندان آمریکایی در عراق بود اما هنوز تهدید وجود دارد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سومریه نیوز، پاتریک شاناهان ، جانشین وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی گفت: حضور نظامی ما در  خلیج فارس مانع از حمله‌ علیه شهروندان آمریکایی در عراق بود اما هنوز تهدید وجود دارد.

جانشین وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد، نیروهای اضافی که آمریکا به خاورمیانه فرستاده در عربستان و قطر مستقر شده‌اند.

وی در هواپیما در مسیر سفر آسیایی‌اش گفت: ما در ماه مه شاهد تنش شدیدی بودیم همانطور که همه می‌دانند ما در فضاهای بسیار خطرناک کار می‌کنیم و دائما اطلاعاتی از سازمان‌های اطلاعاتی درباره وجود تهدیدات در منطقه دریافت می‌کنیم. آنچه رخ داد غیر عادی بود و شما واکنش ما را دیدید زمانی که فورا گروه ضربتی به فرماندهی ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب افکن‌های B-۵۲ را به منطقه خلیج فارس فرستادیم. آن واکنش عملی اعتماد ما به سازمان‌های اطلاعاتی‌مان بود.

شاناهان خاطرنشان کرد، نمی‌تواند اطلاعات بسیاری درباره این رویدادها در اختیار بگذارد اما تصریح کرد، این تحرک آمریکا بسیار سریع در عرض چند ساعت بود.

وی مدعی شد، این تحرک حملاتی علیه شهرواندان آمریکایی در عراق را خنثی کرد.

جانشین وزیر دفاع آمریکا به ایده اعزام نیروهای بیشتر به خاورمیانه که ژنرال کنت مک‌کنزی رئیس فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی خواسته‌ بود، اشاره کرد.

شاناهان گفت، اوضاع همچنان ملتهب و خطر تهدید بالاست.

وی افزود، نیروهای آمریکایی به عراق و سوریه نرفتند بلکه در عربستان و قطر مستقر شدند.

پیشتر دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری آمریکا در ۲۴ ماه مه موافقت خود با استقرار ۱۵۰۰ سرباز اضافی در خاورمیانه را اعلام کرده بود. پنتاگون نیز گفت،۹۰۰ سرباز می‌فرستد و دوره خدمت ۶۰۰ سرباز موجود در منطقه را هم تمدید می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز