این بیانه مشترک در جریان نشست جان بولتون ، مشاور امنیت ملی آمریکا و طحنون بن زاید، همتای اماراتی او صادر شد که بر شروع اجرای توافقنامه همکاری نظامی میان دو کشور تاکید کردند.

به گزارش مرور نیوز، خبرگزاری وام امارات به نقل از بیانیه مشترک آمریکا و امارات مدعی شده است: آمریکا و امارات توجه عمیقی به لزوم تقویت ثبات در منطقه دارند.

طبق بیانیه مشترک، توافقنامه همکاری نظامی بین آمریکا و امارات در جهت تقویت هماهنگی نظامی میان دو کشور اجرایی خواهد شد و در شرایط حساس کنونی منطقه زمینه پیشرفت بیشتر در مشارکت نظامی، سیاسی و اقتصادی قوی بین دو طرف را فراهم می‌کند.

این توافقنامه همکاری نظامی در راستای تقویت همکاری مستحکم در مسائل نظامی و امنیتی و حمایت از تلاش‌های دو کشور در حفظ امنیت در منطقه خلیج فارس اجرایی خواهد شد.

بیانه مشترک در جریان نشست جان بولتون ، مشاور امنیت ملی آمریکا و طحنون بن زاید، همتای اماراتی او صادر شد که بر شروع اجرای توافقنامه همکاری نظامی میان دو کشور تاکید کردند.

همچنین در این راستا محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده عالی نیروهای مسلح این کشور با جان بولتون دیدار کرد و به بررسی تقویت هماهنگی، همکاری و اقدام مشترک بین دو کشور در زمینه‌های مختلف و نیز پرونده‌های مورد توجه دو طرف پرداخت.

دو طرف در عین حال به بررسی تلاش‌های بین‌المللی و هماهنگی مشترک برای مقابله با افراط‌گرایی،‌ خشونت و تروریسم پرداختند.

بولتون و بن زاید همچنین درباره مسائل بین‌المللی مهم از نظر دو کشور و تحولات کنونی منطقه تبادل نظر کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز