اردوغان در مراسم افطار در منطقه‌ای در استانبول بر اهمیت حضور مردم در انتخابات مجدد محلی برای انتخاب شهردار استانبول تأکید کرد .

به گزارش مرور نیوز، رئیس جمهوری ترکیه گفت: آیا شما دیدید که چگونه غربی‌ها و کشورهای اروپایی درباره انتخاب فردی که در ۳۱ ماه مارس به پیروزی رسید به وجد آمدند. اگر کسی خارج از ترکیه به نتایج انتخابات بیشتر از مردم استانبول خوشحال شود، شادی کند و یا ناراحتی نشان دهد این مساله نشان می‌دهد که بازی دیگری در جریان است.

اردوغان با رد انتقادها درباره برگزاری مجدد انتخابات محلی در این کشور گفت: تنها هدف ما در روند انتخابات تضمین اراده ملی است که این مساله درست‌ترین و سالم‌ترین راه برای ماست.

در انتخابات محلی ترکیه در ۳۱ ماه مارس کاندیدای مهمترین حزب اپوزیسیون ترکیه به پیروزی رسید و سپس حکم خود را برای شهرداری استانبول دریافت کرد اما حزب عدالت و توسعه با اعتراض نسبت به نتایج انتخابات از شورای عالی خواستار برگزاری مجدد انتخابات شد در نهایت شورای عالی انتخابات نتایج را لغو کرده و تاریخ جدیدی را برای برگزاری انتخابات مجدد اعلام کرد. این اقدام از سوی بسیاری در داخل و خارج از کشور ترکیه مورد انتقاد قرار گرفت.

اردوغان تصریح کرد: هیچ کس حق انتقاد از ترکیه را ندارد در حالی که این کشور در جهت حمایت از اراده مردم کار می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز