پس از برقراری آرامش یک هفته‌ای مجددا درگیری‌ها در جنوب طرابلس در محورهای خلة الفرجان، عین زارة و الرملة در جنوب طرابلس از سرگرفته شده است.

به گزارش مرور نیوز، درگیری میان نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج و نیروهای خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی از سرگرفته شده و طبق گزارش یک منبع پزشکی در بیمارستان الهریش واقع در درنه، در  پی انفجار دو خودروی بمب گذاری‌شده در جنوب شهر درنه سه تن کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.

نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی لیبی اعلام کردند که به پیشروی‌ خود در محورهای فرودگاه طرابلس و یرموک در جنوب طرابلس ادامه می‌دهند.

این نیروها در بیانیه‌ای اعلام کردند که این پیشروی پس از حملات توپخانه‌ای دقیق به پایگاه‌های حفتر صورت می‌گیرد.

در همین راستا، محمد قنونو، سخنگوی نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی اظهار کرد، نیروهای وفاق در محورهای یرموک، الرملة، وادی‌الربیع، عین زاره، البریة و السوانی واقع در جنوب طرابلس در هماهنگی گسترده‌ای قرار دارند و مناطق گسترده‌ای که در آن خودروهای نظامی اماراتی و تجهیزات نیروهای حفتر در آن تخریب شده‌ بودند، پاکسازی شده‌اند.

در همین حال، رسانه‌های لیبیایی نزدیک به خلیفه حفتر از کشته شدن خالد نجم الترهونی، افسر نظام القذافی در محور "خلة الفرجان" در جنوب طرابلس خبر دادند.

این رسانه‌ها اعلام کردند که الترهونی در درگیری‌ها با نیروهای دولت وفاق ملی کشته شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز