در پی حوادث سودان، انگلیس و آلمان خواستار برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل پشت درهای بسته شدند .

به گزارش مرور نیوز، انگلیس و آلمان خواستار آن شدند که نشست مشورتی پشت درهای بسته‌ درباره اوضاع سودان در روز سه شنبه برگزار شود.

با وخیم‌تر شدن اوضاع ناآرام سودان و تشدید اعتراضات مخالفان شورای نظامی، سرکوب‌گری‌های شورای مذکور علیه معارضان طی روز های اخیر شدت پیدا کرده و اکنون به اوج خود رسیده است.

از اواخر ماه مه گذشته، هجمه شورای نظامی انتقالی در سودان به تحصن کنندگان مخالف ادامه حکومت نظامی و موافق انتقال قدرت به غیرنظامیان هستند شدت گرفت؛ تا آنجایی که  آنها را «تهدیدی برای امنیت ملی کشور» خواند.

اقدامات خشونت‌آمیز شورای نظامی سودان علیه معترضان و مخالفان خود در روز دوشنبه  تا اندازه‌ای پیش رفت که به درگیری‌های خونین در خارطوم انجامید.

ائتلاف الحریه و التغییر  که بزرگترین ائتلاف معارض در شرایط کنونی سودان محسوب می‌شود، دوشنبه‌شب ساعاتی پس از حمله نیروهای پلیس به مخالفان شورای انتقالی در خارطوم گفت که تعداد کشته‌های اعتراضات سودان به بیش از ۳۰ کشته افزایش پیدا کرده است.

اعتراضات در حالی ادامه دارد که مذاکره شورای نظامی انتقالی با ائتلاف قوی الحریة و التغییر درباره تشکیل شورای حاکمیتی و تعداد اعضای نظامی و غیرنظامی این شورا به بن‌بست رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز