سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: در عین حال نمی‌توان از اقدامات تحریک‌آمیز تروریست‌ها غافل بود که پایگاه هوایی حمیمیم ، نظامیان سوری و غیرنظامیان را تهدید می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روسیا الیوم، ماریا زاخارووا ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه درباره توافق این کشور با ترکیه اظهار کرد: با وجود اقدامات تحریک‌آمیز و حملات متجاوزانه تروریست‌ها، مسکو همچنان به توافق‌نامه‌های خود با ترکیه درباره ثبات ادلب پایبند بوده و نیروهای نظامی دو کشور به رایزنی‌ها و هماهنگی فعالیت‌های خود به منظور ممانعت از تشدید تنش و بی‌ثباتی در این استان ادامه می‌دهند.

وی افزود، در عین حال نمی‌توان از اقدامات تحریک‌آمیز تروریست‌ها غافل بود که پایگاه هوایی حمیمیم ، نظامیان سوری و غیرنظامیان را تهدید می‌کنند.

زاخارووا تاکید کرد، مسکو در خصوص اوضاع ادلب نگران است، چرا که تروریست‌ها از اقدامات تحریک‌آمیز جدید خود با استفاده از تسلیحات شیمیایی با هدف تشدید وضعیت دست برنمی‌دارند. وی ادامه داد، از دلایل این اظهارات این است که نظامیان سوریه یک بیمارستان میدانی وابسته به کلاه‌سفیدها را کشف کرده‌اند که در یک مجتمع مسکونی در شمال استان حماه بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود، نیروهای سوریه در زمان بررسی این بیمارستان به مقادیر زیادی از وسایل مورد نیاز در زمان حملات شیمیایی از جمله ماسک، لباس‌ها و تجهیزات پزشکی دست یافتند.

زاخارووا از جامعه جهانی خواست با جدیت تمام با سناریوهای احتمالی و استفاده از تسلیحات شیمیایی از سوی تروریست‌ها برخورد کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز