ترامپ گفت: هر هفته شاهد هستیم که اتحادیه اروپا نسبت به فیسبوک و اپل و دیگر شرکت‌های تکنولوژی دعوی قضایی به راه می‌اندازد.

به گزارش مرور نیوز، رییس جمهوری آمریکا در جریان یک مصاحبه تلفنی با شبکه CNBC درباره شرکت‌های مطرح فناوری و این‌که آیا آنها ممکن است هدف قوانین حمایت از رقابت عادلانه برای منفعت کاربران قرار گیرند یا خیر، به جریمه‌های چند میلیارد دلاری اتحادیه اروپا علیه شرکت‌های فناوری آمریکا اشاره کرده و گفت: اتحادیه اروپا از این تاکتیک برای جمع‌آوری دستاوردهای مالی استفاده می‌کند، اما هنگامی که موضوع به منطقه سیلکون ولی  به عنوان مرکز تکنولوژی و نوآوری آمریکا و دنیا مربوط شود، آمریکا باید موضع سفت و سخت‌تری را درخصوص اجرای قوانین حمایت از رقابت عادلانه برای منفعت کاربران به کار گیرد.

وی افزود: آنها شرکت‌های ما هستند، در نتیجه اروپایی‌ها در حقیقت شرکت‌های ما را هدف می‌گیرند، اما ما باید کاری که آنها انجام می‌دهند را انجام دهیم.

وی درباره شرکت‌هایی چون گوگل، فیس‌بوک و آمازون، گفت: می‌توانم به شما بگویم که این شرکت‌ها علیه من تبعیض قائل می‌شوند. مردم درباره تبانی صحبت می‌کنند، اما تبانی واقعی بین دموکرات‌ها و این شرکت‌هاست، چرا که آنها در جریان کمپین انتخاباتی من به شدت علیه من فعالیت می‌کردند.

ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: معتقد هستم قوانین امتیاز انحصاری برای رسیدگی به موضوع شرکت‌های فناوری باید به‌روزرسانی شوند. در حال حاضر ماجرایی وجود دارد و برای این حرف هم به استفاده اتحادیه اروپا از دعوی قضایی علیه شرکت‌های فناوری اشاره می‌کنم.

ترامپ گفت: هر هفته شاهد هستیم که اتحادیه اروپا نسبت به فیسبوک و اپل و دیگر شرکت‌های تکنولوژی دعوی قضایی به راه می‌اندازد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز