سرویس بین الملل - رسانه های سوریه از ادامه پیشروی نیروهای ارتش این کشور در بخش های دیگری از شهر راهبردی حلب و نیز به هلاکت رسیدن تروریست ها خبر می دهند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا)، نیروهای ارتش این کشور در مهمترین و بزرگترین عملیات خود پس از لغو آتش‌بس، به پیشروی‌های زیادی در قلب شهر حلب دست یافته‌اند و از دیروز سه شنبه از چندین جبهه به مواضع تروریست‌های معارض دولت دمشق در شهر حلب حمله کردند و محلۀ الفرافره در قلب این شهر را از اشغال تروریست‌ها آزاد کردند.
این عملیات در بخش قدیمی شهر حلب انجام شد و نیروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی این منطقه، به پاکسازی آن از مین و مواد منفجره به‌جای مانده از تروریست‌ها پرداختند.
عملیات سوری‌ها برای پاکسازی حلب، از روز پنج‌شنبه آغاز شد و نیروهای دولتی سوریه حمله زمینی گسترده‎ای را از چهار جبهه به مناطق تحت تسلط گروه‌های مسلح آغاز کردند. به گفتۀ برخی منابع نظامی، این عملیات گسترده شامل حملات هوایی، توپخانه‎‏ای و نبرد زمینی است.

پیشتر نیز فرماندهی ارتش سوریه با صدور اطلاعیه‌ای از ساکنان بخش‌های شرقی حلب خواسته بود تا از مواضع گروه‌های تروریستی فاصله بگیرند.

شهر حلب که در نزدیکی مرز ترکیه واقع شده، از سال 2012 به دو بخش تقسیم شده‌است و نیروهای دولتی و گروه‌های تروریستی هر یک کنترل بخشی از آن را در اختیار دارند. منطقۀ تحت تصرف گروه‌های تروریستی در شرق این شهر از دو ماه پیش تاکنون در محاصرۀ نیروهای ارتش سوریه قرار دارد.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز