نیروهای ارتش سوریه با حملات خشونت‌آمیز گروه‌های تروریستی وابسته به گروه جیش العزه از برجسته‌ترین هم‌پیمانان جبهه‌النصره در حومه شمالی حماه مقابله کردند.

به گزارش مرور نیوز، این گروه‌های تروریستی کمی پیش از حملات زمینی به سمت پایگاه‌های ارتش در منطقه، این پایگاه‌ها را در محورهای مختلف ادلب و حماه با تعدادی از خمپاره‌های موشک‌انداز مورد هدف قرار دادند. توپخانه ارتش نیز پایگاه‌های نیروهای مسلح و خطوط امدادرسانی آنها را در حومه شمالی حماه ویران کرد.

در حومه شمالی حماه تعدادی از گروه‌های تروریستی هم‌پیمان با جبهه النصره و از بارزترین آنها جیش العزه مستقر هستند.

در همین راستا، ارتش سوریه مناطق وابسته به نیروهای مسلح را در واکنش به حملات موشکی در شمال غرب حماه منهدم کرد.

روز جمعه نیز ارتش سوریه پایگاه‌های حزب ترکستان را در حومه شمالی حماه مورد هدف قرار داد و در اثر آن تعدادی از نیروهای این حزب کشته و تجهیزات نظامی و آتشبارهای آنها منهدم شد.

همچنین گروه وابسته به سازمان‌های اطلاعات سوریه در حومه ادلب علیه گروه‌های تروریستی دست به عملیات نظامی ویژه زد که به نابودی انبار مهمات آنها منجر شد.

گروهی از نیروهای سازمان اطلاعات سوریه عملیات ویژه‌ای را علیه گروه‌های تروریستی در عمق حومه ادلب در منطقه جبل الاربعین انجام دادند. گروه‌هایی از افراد هم‌پیمان دولت سوریه و کارمندان سازمان اطلاعات سوریه اقدام به منفجر کردن انبار تسلیحاتی گروه‌های تروریستی مسلح کردند به طوریکه این عناصر این انبار تسلیحاتی را منفجر و اقدام به تصویربرداری از آن کردند.

صفحه عشاق النصر در فیسبوک تصاویری از این عملیات ویژه منتشر کرد که انفجاری عظیم و دودی گسترده که از یک ساختمان به هوا بلند شده بود را نشان می‌داد.

این صفحه آورده بود، این انبار ذخایر تسلیحاتی شورشیان بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز