مهاجران یهودی اتیوپی تبار ساکن در اراضی اشغالی پس از بیش از یک هفته از کشته شدن سلمون تکا، جوان اتیوپیایی که به دست نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی کشته شد، در تعدادی از مناطق اراضی اشغالی راهپیمایی کردند.

به گزارش مرور نیوز، در تظاهرات آفریقایی تبارها در فلسطین اشغالی پلیس شش تظاهرکننده را در نتالیا و دو تن دیگر را بتاح تکفا به ادعای شروع به اقدامات خشونت‌آمیز بازداشت کرد. در پی کشته شدن سلمون تکا، جوان ۱۸ ساله اتیوپیایی که دارای تابعیت اسرائیلی بود و به ضرب گلوله یک نیروی پلیس رژیم صهیونیستی کشته شد، تمامی مناطق مختلف اراضی اشغالی شاهد اعتراضات گسترده است.

یکی از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی تل‌آویو تاکید کرد: اتیوپی‌ها دشمن نیستند و آنها هرگز به کسی اجازه نخواهند داد که فرزندان‌شان را آزار و اذیت کنند.

تنظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود که آنها نمی‌خواهند قربانیان بعدی نژادپرستی و خشونت پلیس رژیم صهیونیستی باشند.

در پایان تظاهرات یونی ساکیبا از برگزار کنندگان این تظاهرات در سخنانی گفت: اتیوپیایی‌ها به خاطر حق و حقوقشان تظاهرات می‌کنند.

وی تاکید کرد: مهاجران اتیوپیایی از حق آموزش برخوردار نیستند، با آنها با عدالت رفتار نمی‌شود، مورد پذیرش جامعه یهودی قرار نگرفته‌اند و کرامتشان حفظ نمی‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز