صدراعظم آلمان ضمن تاکید بر دستیابی به راهکار دیپلماتیک در حل بحران لیبی، از جامعه جهانی خواست تا از صادرات تسلیحات به لیبی خودداری کند .

به گزارش مرور نیوز، آنگلا مرکل حملات سنگین به یک مرکز پناهجویان در لیبی را محکوم و بر لزوم دستیابی به یک راهکار سیاسی در این کشور تاکید کرد.

صدراعظم آلمان در جریان سخنرانی در یک ضیافت دیپلماتیک در برلین با اشاره به عضویت کشورش در شورای امنیت سازمان ملل متحد، گفت که آلمان ریاست کمیته تحریم‌های لیبی را برعهده دارد.

مرکل در این سخنرانی خواستار برقراری آتش‌بس بدون شرط در لیبی شد و از جامعه جهانی خواست تا هر گونه صادرات تسلیحاتی به لیبی را متوقف کند. وی تاکید کرد که شرایط حاکم بر لیبی نباید به وضعیتی مشابه آنچه در سوریه رخ داد، تبدیل شود.

وی در این مورد گفت: « افرادی که خارج از لیبی بوده‌اند، تسلیحات زیادی به این کشور منتقل کرده اند. (به همین دلیل) باید تحریم تسلیحاتی بر قرار شود تا با هر گونه اقدام تنش‌آفرین بیشتر مقابله شود.»

سازمان بهداشت جهانی دیروز سه‌شنبه در گزارشی اعلام کرده بود که شمار قربانیان درگیری در حومه طرابلس پایتخت لیبی به ۱۰۴۸ کشته رسید که ۱۰۶ نفر از آن‌ها غیرنظامی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز