رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه آماده مذاکرات درباره اوکراین در هر فرمت و شکلی است اما باید نشست میان دو کشور به خوبی تدارک دیده شده و همچنین در کی‌یف دولتی تشکیل شده باشد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه به پیشنهاد ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی‌اش برای برگزاری مذاکرات میان دو کشور واکنش نشان داد.

پوتین خاطرنشان کرد: روسیه آماده مذاکرات درباره اوکراین در هر فرمت و شکلی است اما باید نشست میان دو کشور به خوبی تدارک دیده شده و همچنین در کی‌یف دولتی تشکیل شده باشد.

پوتین این اظهارات را در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره واکنش او به طرح پیشنهادی رئیس جمهوری اوکراین در راستای برگزاری نشستی بین دو کشور با مشارکت رهبران آلمان، فرانسه، آمریکا و بریتانیا مطرح کرد.

پوتین اظهار داشت: ما هرگز هیچ‌یک از فرمت‌های پیشنهاد شده از جمله گسترش فرمت نورماندی برای مذاکرات را رد نکرده‌ایم.

وی تصریح کرد: البته فرمت نورماندی و نشست‌ها باید به خوبی تدارک دیده شده باشند و این یک موضوع مسلم است.

رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: در درجه دوم ما می‌توانیم کم و بیش مسائل را بعد از شکل‌گیری نهایی دولت جدید اوکراین و برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور مورد بحث قرار دهیم.

وی افزود: در درجه سوم نیز من باید بگویم که نمی‌دانم دیگر شرکت‌کنندگان مربوط به این فرمت مذاکرات روسیه و اوکراین که پیشنهاد مشارکت آنها داده شده نسبت به این دعوت واکنش‌شان چطور است.

وی گفت: ما نمی‌دانیم فعلاً دولت آمریکا چطور واکنش نشان می‌دهد و همچنین این‌که آلمان و فرانسه چه واکنشی نشان می‌دهند نیز برای ما سوال‌ هستند.

پوتین خاطرنشان کرد: ما هرگز هیچ‌گونه ارتباطی را در صورتی که سودمند باشد، رد نکرده‌ایم و این طرح پیشنهادی نیز می‌تواند جالب توجه باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز