وزیر خارجه پیشین انگلیس گفت: در برابر ترامپ قدرتمند بودیم و همچنان قدرتمند خواهیم بود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روزنامه دیلی میل، بوریس جانسون ، وزیر خارجه سابق انگلیس و نامزد پیشتاز برای تصدی رهبری حزب محافظه‌کار این کشور، اعلام کرد: از کیم داروک، سفیر مستعفی انگلیس در آمریکا که اخیراً با دونالد ترامپ جدال پیدا کرد، حمایت کامل می‌کنم.

جانسون در جریان مناظره تلویزیونی روز سه‌شنبه از حمایت صریح از کیم داروک خودداری کرده بود و برخی ادعا کردند که این امر، انگیزه داروک برای استعفا شده است.

او در اظهارات جدیدش گفت: این دیپلمات کهنه‌کار انگلیس قربانی یک نمایش ناخوشایند شده است.

جانسون در پاسخ به سوالی در مورد روابطش با دونالد ترامپ گفت که پیش از این منتقد سیاست‌های ترامپ از جمله سیاست‌های او در حوزه آب و هوا و توافق هسته‌ای برجام بوده است.

وزیر خارجه پیشین انگلیس به انتقادهایی که در مصاحبه‌ای با نیویورکر در سال ۲۰۱۵ متوجه ترامپ ساخت، اشاره کرد. در این مصاحبه جانسون گفته بود که ترامپ یک نوع نادانی تعجب‌آور در اظهارنظرهایش در لندن نشان می‌دهد.

او گفت: در برابر ترامپ قدرتمند بودیم و همچنان قدرتمند خواهیم بود.

جانسون در عین حال درباره انتقادهای گذشته خود از ترامپ گفت: رئیس جمهوری آمریکا فردی است که می‌تواند با این نوع چیزها تعامل کند.

او تأکید کرد که روز پنج‌شنبه با کیم داروک تماس گرفته و بابت استعفای او ابراز تأسف کرده است.

این اظهارات جانسون در حالی است که ترامپ از هواداران بوریس جانسون محسوب می‌شود و ظاهراً از این‌که او نخست‌وزیر بعدی انگلیس باشد، حمایت می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز