رهبران کشورهای منطقه بالکان از بن‌بست و تاخیری که اتحادیه اروپا بر سر راه عضویت آنها در این اتحادیه ایجاد کرده ناراضی هستند.

به گزارش مرور نیوز، بخش عمده ای از اعضای اتحادیه اروپا نسبت به پذیرش اعضای جدید نگرانی دارند اما رهبران منطقه بالکان کار سختی در توضیح دادن تاخیر در عضو شدن آنها در اتحادیه اروپا به جمعیت ۱۸ میلیون نفری شهروندان این منطقه داشته‌اند؛ شهروندانی که ورود کشورشان به اتحادیه اروپا را متضمن افزایش دستمزدها و کاهش فساد می‌دانند.

رئیس جمهوری فرانسه در پی نشست مربوط به تعیین رهبران جدید اتحادیه اروپا، گفت : تا زمانی که اول اصلاحات عمیق در اتحادیه اروپا رخ ندهد این اتحادیه بیش از آن چیزی که هست گسترش پیدا نخواهد کرد. ماکرون روز دوشنبه به صربستان سفر و در آنجا با آلکساندر ووچیچ ، رئیس جمهور این کشور دیدار کرد. او در جریان این سفر خود خاطر نشان کرد: اگر چه در نظر گرفته شده که صربستان به اتحادیه اروپا بپیوندد اما گسترش این بلوک بدون تغییر شیوه تصمیم‌گیری در آن باعث به وجود آمدن مشکلات برای همه خواهد شد.

ماکرون تصریح کرد: این که صربستان بیش از حد زود به اتحادیه اروپا بپیوندد برای آن خوب نخواهد بود و همین طور برای اتحادیه اروپا نیز خوب نخواهد بود. وی افزود: حتی تعیین یک چارچوب زمانی برای ورود این کشور به اتحادیه اروپا نیز نتیجه عکس خواهد داد. ما نباید خودمان را به یک تقویم و تاریخی تعیین شده محدود کنیم زیرا اگر ما در عملی کردن آن شکست بخوریم کار ما یک شکست دیده خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز