وزیر خارجه آمریکا گفت : امیدواریم همانطور که رئیس جمهور ترامپ گفته، ایرانی ها بر سر میز مذاکره بنشینند و درباره هر یک از این موضوعات با ما گفت‌وگو کنند.

به گزارش مرور نیوز، مایک پمپئو در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور اکوادور بدون اشاره به نقش غیر سازنده و ثبات زدای آمریکا در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان گفت: ایران باید در نهایت تصمیم بگیرد که همچون یک کشور نرمال رفتار کند و اگر این کار را انجام دهد، ما آماده مذاکره درباره طیف وسیعی از مسائل بدون هیچ پیش شرطی خواهیم بود.

پمپئو در ادامه ادعاهایش افزود: من امیدوارم که آنها این کار را انجام دهند. ما تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا فضای لازم را برای این موضوع ایجاد کنیم، ما اقداماتی انجام داده‌ایم که بازدارنده و در جهت کاهش تنش هستند تا بتوانیم این فرصت را داشته باشیم.

وی همچنین گفت: اما تا به امروز شاهد آن نبوده‌ایم که ایرانی‌ها آماده باشند اساسا مسیر کشور خود را تغییر دهند و کارهایی را که ما در بخش اتمی، برنامه موشکی بالستیک و اقداماتشان در سراسر دنیا می‌خواهیم، انجام دهند.

وزیر امورخارجه آمریکا با تکیه بر ادعاهای خود علیه کشورمان گفت که این رفتارها تهدیدآمیز است.

وی گفت: ما بیانیه‌های جرمی هانت را دیده‌ایم. من دیروز با وی صحبت کردم. ما شاهد اقدامات آنها هستیم. این رفتارهای ایران نشان دهنده رفتارهای کشوری که در مسیر درست حرکت می کند، نیست اما امیدواریم همانطور که رئیس جمهور ترامپ گفته، آنها بر سر میز مذاکره بنشینند و درباره هر یک از این موضوعات  با ما گفت‌وگو کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز