ترامپ پس از فشار حداکثری علیه ایران، در حال ناامید کردن افراد تندرو این دولت است که خواهان عملکردی سخت‌گیرانه‌تر در برابر ایران هستند.

به گزارش مرور نیوز، دولت ترامپ قصد دارد معافیت‌های تحریم های مربوط به همکاری‌ با پروژه‌های هسته‌ای در ایران را تمدید کند. دو منبع مطلع گفته‌اند که انتظار می‌رود مایک پمپئو در هفته جاری، معافیت‌های تحریم‌های مربوط به همکاری‌های بین‌المللی با پروژه‌های هسته‌ای در داخل ایران را تجدید کند. برخی قانون‌گذاران دولت را تحت فشار قرار داده‌اند تا این معافیت‌ها را به دلیل این که ایران اخیرا اعلام کرد که از سطح غنی‌سازی تعیین‌شده در توافق هسته‌ای عبور کرده است، حذف کند.

با فرارسیدن ضرب‌الاجل بعدی که روز پنج‌‍شنیه فرا می‌رسد و با در نظر گرفتن این که جان بولتون ، مشاور امنیت ملی آمریکا و متحدانش برای پایان بخشیدن به معافیت‌ها دلیل می‌آورند و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا حامی اصلی تمدید آن‌ها برای دوره‌ای دیگر است، چنین اقدامی باعث می‌شود مباحثات شدیدی میان مقامات ارشد دولت و قانون‌گذاران حامی بخش اعظمی از سیاست‎خارجی دولت[آمریکا] انجام بگیرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره تردید کرده است. یک مقام آمریکایی که مستقیما از موضوع باخبر بوده، گفته است که ترامپ در چند هفته اخیر در نشست دفتر ریاست‌جمهوری آمریکا به مقامات ارشد دولت دستور داد که معافیت‌ها را لغو کنند. در نشستی که متعاقبا برگزار شد، وی از منوچین که برای تمدید معافیت‌ها دلیل می‌آورد، در برابر پمپئو حمایت کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز