سخنگوی نیروهای مسلح یمن اظهار کرد: انصارالله طی سه روز اخیر بر ۱۵ موقعیت متعلق به ارتش عربستان در جازان و نجران تسلط یافته است.

به گزارش مرور نیوز، سخنگوی ارتش یمن تصاویری از موشک "برکان ۳" را که با آن موقعیت نظامی مهمی در الدمام هدف گرفته شد، منتشر و تاکید کرد، این موشک ساخت داخل بوده و مهمترین سلاح‌های استراتژیک بازدارنده در چارچوب "واکنش قانونی به تجاوز در حق ملت یمن است".

سریع به افزایش سطح موشک‌ها و پهپادهای موجود در نزد انصارالله اشاره کرد و گفت: این حجم از تسلیحات به ارتش ما اجازه می‌دهد در عمق خاک کشورهای دشمن چندین هدف را در آن واحد هدف قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: چهار عملیات موشکی علیه تجمعات ارتش سعودی و نیروهای ائتلاف عربی انجام گرفته و عملیات بعد از رصد اطلاعاتی دقیق و همکاری از داخل عربستان انجام گرفت.

سخنگوی ارتش یمن در جبهه داخلی نیز گفت، حمله‌ای که پادگان الجلاء در پایتخت موقت دولت مستعفی یمن در عدن واقع در جنوب یمن را هدف قرار داد، بعد از رصد اطلاعاتی دقیق و همکاری گروه‌هایی در عدن بود. این پادگان وابسته به نیروهای مورد حمایت امارات است.

سریع، عربستان به عدم احترام به تفاهمات مناطق امن در دو منطقه منبه و آل ثابت در شهرستان قطابر در مرزهای شمالی استان صعده در نزدیکی مرزهای سعودی متهم کرد.

وی خاطرنشان کرد، نیروهای ائتلاف سعودی اماراتی ۴۰۷ حمله به استان‌های مختلف یمن در ماه گذشته میلادی ترتیب دادند.

سخنگوی نظامی انصارالله در عین حال تاکید کرد: ۱۴ سرباز سودانی در اثر حملات موشکی به تجمعات‌شان در مرزهای عربستان کشته شدند.

یحیی سریع افزود: این هدف گیری منجر به زخمی شدن ۹ تن دیگر نیز شد.

به گفته یحیی سریع، حمله مذکور پادگان تازه تاسیس در روستای الطینه در غرب منطقه حیران در مقابل شهر جازان عربستان را هدف قرار داد. این عملیات نیز بعد از عملیات اطلاعاتی دقیق و با موشک‌های کاتیوشا وزلزال صورت گرفت. این درحالی است که نیروهای سودانی هنوز به این خبر واکنش نشان نداده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز