سرتیپ یحیی سریع گفت: پهپادهای انتحاری قاصف کی ۲ در دو نوبت به این فرودگاه حمله کردند که در اولین حمله، برج مراقبت فرودگاه با دقت هدف قرار گرفته است.

به گزارش مرور نیوز، پهپادهای ارتش یمن شامگاه پنجشنبه (۱۷ مرداد) فرودگاه أبها واقع در جنوب عربستان سعودی را مورد حمله قرار دادند.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اعلام خبر این حملات گفت: پهپادهای انتحاری قاصف کی ۲ در دو نوبت به این فرودگاه حمله کردند که در اولین حمله، برج مراقبت فرودگاه با دقت هدف قرار گرفته است.

او در مورد حمله دوم نیز گفت که پهپادهای مذکور در این حمله اماکن حساس داخل فرودگاه ابها را هدف قرار داده‌اند. سرتیپ سریع، هر دوی این حملات را گسترده و دقیق خواند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین تأکید کرد که عملیات شبانه پهپادهای یمن باعث شده است که پروازها در این فرودگاه سعودی متوقف شده است.

او در چرایی انجام این حملات به فرودگاه ابها و سایر فرودگاه‌های سعودی گفت که حملات این چنینی در پاسخ به جنایت‌های ائتلاف سعودی در یمن و محاصره بیش از چهار ساله مردم این کشور صورت می‌گیرد.

سرتیپ سریع بار دیگر از غیرنظامیان و شرکت‌های سعودی خواست به صورت کامل از فرودگاه‌ها و مواضع نظامی نظامی عربستان سعودی فاصله بگیرند؛ چرا که این گونه مناطق و اماکن جزو اهداف قانونی برای پاسخ دادن به جنایت‌های سعودی است و در لیست «بانک اهداف نظامی» یمن برای حمله قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز