نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نقش مردم و حکومت ها باید در راستای اجرای هر چه بهتر امر به معروف و نهی از منکر تقویت شوند.

به گزارش مرورنیوز، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح چهارشنبه در دیدار با اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه انسان آگاهی‌های حضوری و حصولی دارد، اظهار کرد: اگر انسان انگیزه های انحرافی را کنار بگذارد و عقل و شرع نیز بر او حاکم باشد با وجود این آگاهی‌ها خوب و بد را تشخیص خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه منکرات در عقل و فطرت بشر جایی ندارد، افزود: تمامی کارهای نیک دنیا در برابر امر به معروف و نهی از منکر همچون آب دهانی در دریای پهناور است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اخلاق و اندیشه صحیح محیط زیست انسانیت آدمی است، گفت: این محیط زیست نیاز به بهداشت که همان امر به معروف و نهی از منکر است، دارد.

وی با اشاره به اینکه فلسفه قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بوده است، اظهار داشت: اساس همه مفاسد و منکرات؛ باطل و اساس همه فضایل و معروفات حق است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه حکومت‌ها نقشی اساسی در رواج معروف و منکر دارند، تصریح کرد: نقش مردم و حکومت ها باید در راستای اجرای هر چه بهتر امر به معروف و نهی از منکر تقویت شوند.

وی با اشاره به اینکه نهضت امام خمینی (ره) بر اساس قرآن و قیام عاشورا بنا شده است، عنوان کرد: امروزه حفاظت از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین وظیفه مردم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مقابله با استکبار جهانی نباید ضد معامله با خدا باشد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر به معنای معامله با خداوند است و زمانی که مؤمنی با خداوند پیمان می‌بندد باید همچون شهدای هشت سال دفاع مقدس پای آن بایستد.

وی با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم که جامعه اسلامی دچار فساد شود، افزود: همواره باید در مقابل هدف اصلی دشمن که نابودی و به فساد کشاندن جامعه اسلامی است از مکتب و دین اسلامی دفاع کنیم.

آیت الله عبادی با اشاره به دو قطب ظلم و کفر و اسلام و عدل در دنیا، اظهار کرد: باید موضع خود را از این دو قطب انتخاب کنیم و بدانیم کدام یک به نفع ما خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز