امسال نیز نماز جماعت با شکوه ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور پر شور عزاداران و هیأت های مذهبی در چهارراه شهدای مشهد مقدس اقامه می شود.

به گزارش مرور از مشهد، مسوول کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) به سابقه چندین ساله اقامه نمازهای جماعت خیابانی در روزهای تاسوعا و عاشورا اشاره و عنوان کرد: امسال نیز به همت بسیجیان هیأت و کانون جوادالائمه(ع) نماز جماعت ظهر و عصر تاسوعا و عاشورا با حضور خیل عزاداران ابا عبدالله الحسین(ع) و به یاد آخرین نماز سید الشهدا و یاران وفادارشان در چهارراه شهدای مشهد اقامه خواهد شد.

به گفته مهدی رجب پور نماز ظهر و عصر تاسوعای حسینی به امامت حجت الاسلام و المسلمین معادی، مسوول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و استان و نماز ظهر و عصر عاشورای حسینی به امامت آیت الله رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی اقامه خواهد شد.

وی از عموم عزاداران حسینی به ویژه هیأت های مذهبی و دسته های عزاداری دعوت به عمل آورد با حضور در نمازهای جماعت با شکوه ظهر و عصر تاسوعا و عاشورای حسینی، جلوه ای از لبیک عزاداران به پیام مهم عاشورا یعنی اقامه نماز اول وقت را به نمایش گذارند.

مسوول هیأت و کانون جوادالائمه(ع) هم چنین به فعالیت کمپین «یا ثار الله(ع)» با محوریت اهدای خون در ظهر عاشورای حسینی توسط این مجموعه اشاره و عنوان کرد: اهدای خون در ظهر عاشورای حسینی یکی از حرکت هایی بود که با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و مقابله با برخی رسوم غلط در عزاداری ها از چند سال قبل در این هیأت آغاز شد و امسال نیز همزمان با روز عاشورای حسینی انجام خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه طی سال های اخیر استقبال خوبی از اهدای خون توسط هیئت های مذهبی صورت گرفته وامیدواریم با فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و ترویجی که کانون جوادالائمه(ع) در این زمینه آغاز کرده، شاهد گسترش بیش از پیش این فرهنگ و سنت حسنه باشیم.

به گفته رجب پور بعد از اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا جمعی از اعضای هیأت جوادالائمه(ع) با حضور در پایگاه اهدای خون مستقر در میدان شهدا مشهد نسبت به این عمل خیر اقدام می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز