سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان با اشاره به کسب عنوان نایب قهرمانی این تیم در رقابت های قهرمانی آسیا و صعود به جام جهانی گفت: از صمیم قلبم افتخار می کنم که به عنوان یک خراسانی این موفقیت را رقم زدم.

به گزارش خبرنگار ورزشی مرور از مشهد، عباس چمنیان در نشست خبری که امروز برگزار شد،با اشاره به کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی نوجوانان و صعود این تیم به جام جهانی اظهار کرد: پشت سره این موفقیت اساتید زیادی بودند که به گردن ما حق دارند و بستری را فراهم کردند که رشد کنیم و به عنوان یک خراسانی در این عرصه به مانند همه عرصه ها این موفقیت را کسب کنیم.

وی افزود: تیم ملی نوجوانان اگر توانست مقامی کسب کند ذره ای از توانمند های موجود در این کشور بود که با یک برنامه ریزی مشخص و منسجم این استعدادها را نشان دادیم و محصول این اراده را در درون زمین مشاهده کردیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در خصوص مسابقات طی شده گذشته،عنوان کرد:مسابقات هند مسابقات نهایی آسیا بود،با این نگرش کنفدارسیون فوتبال آسیا برای اینکه از چرخه فوتبال دنیا عقب نماند هدفی مشخص کرده بود و آن این بود که در اینده نزدیک کشورهای اسیایی فاصله بین کشورهای فوتبالی دنیا را پرکنند،به عنوان مثال یک روزی بود تیم ویتنام در فوتبال دنیا به حساب نمی آمد اما امروز تنه به تنه کشورهای درجه اول آسیا می زند.

چمنیان خاطر نشان کرد:اگربنا باشد که این مقام را دوباره کسب کنیم باید برنامه ریزان ورزشی ما در مسیر پیشرفت گام بردارند،اگر تیم ملی نوجوانان توانست شخصیت قهرمانی پیدا کند و به فینال راه پیدا کند به واسطه تلاش و پیشرفتش بود.

وی خاطر نشان کرد: روز اولی که با این تیم کار شروع کردیم هدفی داشتیم که قهرمانی بود و مسیرمان مشخص بود، مسیری بود که تیم های موفق در ایران و سایر کشور ها نشان دادند و چیزی که به ما در این مسیر کمک کرد خداوند بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با اشاره به اینکه برای رسیدن به این هدف سه ماه شبانه روزی ما کار کردیم یادآور شد:تیم اول کشور انتظارش سایز قهرمانی است،این تیم قبل از اینکه از نظر فنی شخصیت قهرمانی پیدا کند از لحاظ ذهنی این شخصیت را پیدا کرد،نمونه آن پیروزی در بازی دو بر هیچ باخته برابر عربستان بود.

چمنیان تبیین کرد:یکی از ویژگی هایی که در سطح اول دنیا بازیکنان حرفه ای دارند این است که بازیکنی بتواند شرایط تیم را در درون زمین عوض کند،به عنوان مثال در بازی کره شمالی دیدید که بازیکنان ما آمادگی ذهنی و خواست برای پیروزی داشتند،این یک دستاورد برای ما بود .

وی تاکید کرد:از صمیم قلبم افتخار می کنم که به عنوان یک خراسانی در این افتخارسهیم بودم و بچه محله امام رضا (ع) هستم.در طول تاریخ خراسان بزرگ مهد پرورش انسان های بزرگ بوده است، مخصوصا اینکه در موفقیت های ملی فوتبال،مشهدی ها همیشه یک پای کار بودند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز