معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: تمامی خدام، خدمه و خدمتیاران حرم مطهر رضوی در تاسوعا و عاشورای حسینی برای نظم بخشی به دسته های عزاداری و تسهیل عبور و مرور زائران فراخوان شده اند.

به گزارش مرور نیوز از مشهد، سید خلیل منبتی با اعلام این خبر افزود: همه ادارات و بخش های حرم مطهر رضوی با فراخوان صددرصدی نیروهای خود برای خدمت رسانی بهتر و شایسته تر به عزاداران سرور و سالار شهیدان در تاسوعا و عاشورا حسینی آماده هستند.

وی نظم حاکم در حرم مطهر رضوی را مدیون همکاری های شایسته مردم با خدام دانست و افزود: به زائران توصیه می کنیم به دلیل تراکم جمعیت در ایام خاص سال به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی در هنگام ورود به راهنمایی خدام توجه کنند و رعایت حال افراد سالمند، کودکان و بیماران را در ترددها داشته باشند.

منبتی در ادامه گفت: به دلیل ازدحام جمعیت و محدودیت پذیرش امانات در دفاتر امانات، مردم و عزداران محترم از آوردن وسایل اضافه و اشیاء ممنوعه به حرم مطهر رضوی خودداری کنند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: با برنامه ریزی انجام شده همه هیئت هایی که برای عزاداری در تاسوعا و عاشورای حسینی به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند، پس از راهنمایی به صحن انقلاب، در پشت پنجره فولاد توقف خواهند کرد و با هماهنگی مسئول صحن به مدت کوتاهی به صورت رسمی و با استفاده از تجهیزات صوتی صحن انقلاب به نوحه سرایی می پردازند.

وی همچنین با اعلام برنامه های ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی در حرم مطهر رضوی تصریح کرد: مراسم سنتی خطبه شب عاشورای حسینی طبق روال همه ساله با حضور آیت الله رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی، قائم مقام محترم و معاونان آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد. همچنین مراسم شام غریبان امام حسین(ع) از ساختمان مرکزی آستان قدس رضوی بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز می شود و در صحن انقلاب پس از مدیحه سرایی به پایان خواهد رسید.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز