مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: 180 نفز از دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان استان خوزستان موفق به پذیرش در رشته پزشکی شدند.

به گزارش مرور نیوز، محمد تقی زاده که در جمع مدیران مدارس سمپاد استان خوزستان سخن می گفت افزود: در استان خوزستان تعداد 5 هزار و 375  مدرسه استعدادهای درخشان داریم که بالغ بر شش هزار دانش آموز نخبه را تحت پوشش تحصیلی خود قرار داده اند که با تلاش های صورت گرفته امسال 180 نفر از این دانش آموزان در رشته پزشکی قبول شدند.

وی توضیح داد: یکی از الویت های 20 گانه توسعه ی آموزش و پرورش استان ارتقای جایگاه علمی دانش آموزان در آزمون های نهایی و کنکور است که با برنامه ریزی های مدون می توان شاهد تحقق یافتن این اولویت در استان باشیم

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه مدارس استعدادهای درخشان از جایگاه مهمی در مجموعه ی آموزش و پرورش برخوردارند افزود: با توجه به رسالت مهم مدارس استعداهای درخشان در مجموعه ی تعلیم و تربیت استان انتظار می رود مدیران این مدارس حساسیت بیشتری نسبت به عمل به الویت های 20 گانه داشته باشند.

تقی زاده با اشاره به موفقیت های این مدارس در استان افزود: مدارس استعدادهای درخشان دارای ظرفیت های علمی خوبی هستند به طوری که امسال شاهد کسب رتبه ی اول کشوری یکی از این مدارس در امتحانات نهایی پایه سوم رشته ی علوم تجربی بودیم.

وی در ادامه گفت: مهمترین رویکرد می بایست ایجاد تحول در نگرش مدیران مدارس استان از جمله مدیران مدارس استعدادهای درخشان باشد چرا که تا این تحول صورت نگیرد پیشرفت حاصل نخواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز