مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: سه هزار مدرسه در خوزستان سومین المپیاد درون مدرسه ای را به مناسبت هفته تربیت بدنی آغاز کردند.

به گزارش مرور نیوز از خوزستان، محمد تقی زاده با اشاره به شرکت حدود 350 هزار دانش آموز خوزستانی در سومین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای گفت: این طرح در راستای عملیاتی کردن منویات مقام رهبری مبنی بر «تحصیل، تهذیب و ورزش» و تحقق اهداف تربیت بدنی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ترویج سیاست مدرسه محوری و توسعه فرهنگ مشارکت در سراسر استان خوزستان اجرا می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اظهار اینکه در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای بازی ها و مسابقات ورزشی در یک دوره زمانی مشخص و متناسب با علایق دانش آموزان، امکانات مدرسه، ویژگی های اقلیمی منطقه و مناسبت های خاص برگزار می شود، خاطرنشان کرد: توسعه و ارتقای آمادگی جسمانی و مهارت های ورزشی همچنین ارتقای سطح سلامت جسمی و روحی دانش آموزان از اهداف کلی این طرح است.

تقی زاده در عین حال افزایش کار تیمی، اعتماد جمعی، ترویج اصول جوانمردانه، افزایش جمعیت تحت پوشش فعالیت های تربیت بدنی و ترویج فعالیت های ورزشی در مدارس را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

وی استفاده از تمامی ظرفیت های درون مدرسه ای و برون مدرسه ای را  برای پیشبرد اهداف این لازم و ضروری برشمرد و گفت: همکاران فرهنگی و دبیران تربیت بدنی نیز  در اجرای این طرح با دانش آموزان مشارکت و همکاری دارند و این امر روح نشاط، شادابی و پویایی در مدارس را تقویت می کند.

 مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: بازی های دبستانی و رشته های درسی تربیت بدنی، بازی های پرورشی، بومی و محلی و رشته های ورزشی آموزشگاهی از جمله برنامه های ورزشی هستند که در این طرح اجرا می شوند و دانش آموزان  تمامی دوره های تحصیلی می توانند در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای حضوری فعال داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز