سامانه کنترل ترافیک راه آهن (CTC) تهران - جنوب روز یکشنبه با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در ایستگاه راه آهن اهواز به بهره برداری رسید.

به گزارش مرور نیوز، این سامانه حد فاصل شهرهای تهران، اهواز و سربندر را با 67 ایستگاه تحت پوشش مدیریت و کنترل قرار می دهد که با اعتباری معادل سه هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسید. 

یکی از واحدهای عملیاتی مهم و حساس در صنعت حمل و نقل ریلی، کنترل ترافیک است که در نواحی راه آهن تحت نظر اداره سیر و حرکت اداره کل مربوطه و در مرکز تحت عنوان گروه مهندسی کنترل ترافیک مرکزی، تحت نظر اداره کل سیر و حرکت به ایفای وظایف سازمانی محول می پردازد. 

تقسیم لکوموتیو و تخصیص به حمل محمولات برمبنای اولویت‌های تعیین شده، نظارت بر ساعت کاری مامورین، دقت در نو و کهنه نمودن موجودی بارهای رسوبی احتمالی، مراقبت بر سیر منطبق بر برنامه‌های فصلی تنظیم شده قطارهای مسافری، واگذاری زمان‌های مسدودی خطوط برای انجام تعمیرات موردی خط، تهیه آمار و گزارشات برخی از امور جاری محوله به این واحد کاری می باشد. 

بهره برداری از چند طرح بزرگ اقتصادی از جمله سه گام در میادین نفتی یادآوران، یاران شمالی و آزادگان شمالی در غرب کارون به ظرفیت استخراج 200 هزار بشکه در روز و پایانه مرزی شلمچه با حجم سرمایه گذاری 276 میلیارد ریال از جمله طرح هایی است که به بهره برداری می رسد. 

پیش از این طرح آبرسانی به دشت آزادگان، هویزه، رفیع، شرق اهواز در قالب طرح آب رسانی غدیر هم با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید. 

وزرای کشور، نفت، نیرو و راه و شهرستازی در این سفر رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز