مراسم پنجاه و نهمین سالگرد تاسیس قدیمی ترین دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی کشور با حضور پرشور بیش از 400تن از دانشجویان، استادان و کارکنان این دانشگاه در گرگان برگزار شد.

به گزارش مرورنیوز، این مراسم به مناسبت 11مهر سالروز تاسیس این دانشگاه و آغاز سال تحصیلی 96-95 دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در محل سالن خلیج فارس این واحد برگزار شد. 
در این مراسم حجت الاسلام علی نامدار مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه ،ضمن تسلیت به مناسبت در پیش بودن شب های محرم اظهار داشت: مراکز دانشگاهی همواره دارای پرشورترین اجتماعات عزاداری برای امام حسین (ع)بوده و هستند و امسال نیز همچون سنوات گذشته جامعه دانشگاهی با حضور پررنگ ،آموزه های حسینی را پاس خواهند داشت. 
وی ادامه داد: کسب استقلال در زمینه های تولیدی ،صنعتی و علمی مرهون فراگرفتن مطلوب دانش توسط دانشجویان است و این امر جهاد سربلندی و سرافرازی کشور را در صحنه های بین المللی و جهانی بدنبال خواهد داشت. 
علی نجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز با تسلیت ایام محرم ،امام حسین (ع)را اسوه و نمونه ای معنوی و الهی دانست که به بشریت درس مقاومت در برابر بی عدالتی و ظلم داد. 
وی ادامه داد: دراین دنیای پر رقابت اگر قرار است جامعه ای به ترقی و منابع برای تولید و پیشرفت برسد، راهی جز مسیر علم و دانش وجود ندارد ،مسیری که جامعه و افراد آن به مهارت و دانش کافی مجهز باشند. 
نجفی نژاد اظهار داشت: در این مسیر می توان با ایجاد جامعه ای پویا و فراهم کردن رفاه برای اعضای آن شرایط را برای رشد و ارتقای معنوی انسان فراهم کرد. 
به گفته وی؛ جامعه ای روی سعادت را می بیند که دانش بنیان باشد و تولید دانش ارزش داشته و این دانش در همه عرصه ها و اجزای جامعه رسوخ و نفوذ پیدا کند و زمینه ساز فایده باشد. 
وی ایران را کشوری در حال توسعه قلمداد کرد و افزود: سرمایه بزرگ کشور ما جوانانی هستند که با همت، نوآوری و خلاقیت حرکت در مسیر پیشرفت را سریع تر طی خواهند کرد. 
نجفی نژاد؛ پاسداشت علم، حفظ احترام برای اساتید و معلمان، حفظ کیفیت از نظر زیر ساختی و آموزشی را از اصول دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان دانست. 
پخش ویدئوهایی از تاریخچه تاسیس و فعالیت دانشگاه، اجرای برنامه تواشیح توسط گروه حضرت علی بن ابیطالب (ع) گلستان از برنامه های جانبی این مراسم بود. 
دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان فعالیت خود را از 11 مهر 1336 با عنوان آموزشگاه عالی جنگل آغاز کرد وبه عنوان قدیمی ترین دانشگاه تخصصی ایران در رشته منابع طبیعی و علوم کشاورزی محسوب می شود. 
این دانشگاه اولین نهاد آموزش عالی شمال کشور نیز محسوب می شود و دانش آموختگان بیشماری در طول مدت شش دهه فعالیت این مرکز به جامعه علمی جهان و ایران تقدیم شده است. 
تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود پنج هزار نفر است که یکهزار و 745 نفر آنان دانشجوی تحصیلات تکمیلی شامل 141 نفر دکترا ویکهزار و 604 نفر کارشناسی ارشد هستند، اعضای هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز 145 نفر اعلام شده است.
شهرستان گرگان مرکز استان گلستان است. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز